Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» К. М. Задорожного 8 клас - 2017 рік

Узагальнення за темою «Регуляція функцій організму»

1. в.

2. б.

3. в.

4. г.

5. б.

6. в.

7. б.

8. б.

9. а.

10. б.

11. б.

12. 1 — д, 2 — б, 3 — в, 4 — а.

13. 1 — г, 2 — а, 3 — д, 4 — б.

14. Підшлункова залоза належить до залоз змішаної секреції, одні клітини виділяють травний сік, інші — гормон. До складу підшлункового соку входить бікарбонат, який нейтралізує хлоридну кислоту, що потрапляє з хімусом. Виділення активується як нервовою системою, так і гормоном кишкової стінки — секретином, який кров’ю транспортується до підшлункової залози і викликає соковиділення.

15. Захворювання щитоподібної залози:

— мікседема (гіпофункція) — захворювання, яке супроводжується випаданням волосся, в’ялістю, сонливістю, набряками шкіри;

— кретинізм — гіпофункція щитоподібної залози в ранньому дитячому віці;

— ендемічний зоб — гіпофункція щитоподібної залози — збільшення розмірів;

— базедова хвороба — гіпофункція щитоподібної залози, що призводить до порушення обміну речовин, зростання збудливості нервової системи, схуднення і тремтіння кінцівок.

Гіпофункція щитоподібної залози може розвиватися внаслідок інфекційних захворювань, хірургічних операцій на щитоподібній залозі, порушень роботи гіпоталамуса або гіпофіза. Дуже небезпечною для людини є нестача йоду в продуктах харчування. Йод входить до складу гормонів, які синтезуються щитоподібною залозою.

Гіперфункція щитоподібної залози виникає в результаті застосування лікарських препаратів або надмірної кількості йоду.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити