Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» К. М. Задорожного 8 клас - 2017 рік

Узагальнення за темою «Транспорт речовин»

1. г.

2. в.

3. а.

4. в.

5. в (а).

6. б.

7. б.

8. г.

9. а.

10. г.

11. а — серце, б — капіляри, в — артерії, г — вени.

12. 1 — г, 2 — в, 3 — а, 4 — д.

13. Серце — порожнистий м’язовий орган. Сутінки серця утворені трьома оболонками: внутрішньою — ендокард; середньою м’язовою — міокард, зовнішньою сполучнотканинною — епікард.

Серце має чотири камери: два шлуночки (правий і лівий) і два передсердя (праве і ліве). У правій частині серця — венозна кров, а в лівій — артеріальна. Між лівим передсердям і лівим шлуночком є двостулковий клапан, між правим передсердям і правим шлуночком — тристулковий клапан. Завдяки такій будові серце має такі фізіологічні властивості: збудливість, провідність, скоротливість і автоматизм. Серце скорочується завдяки нейрогуморальній регуляції, а також під дією спеціальних клітин (автоматія). Це дає смогу підтримувати життєдіяльність організму.

14. Вени — це судини, які несуть кров до серця. Вони складаються із трьох оболонок і в просвіті мають кишенькові клапани.

Захворювання: варикозне розширення вен — нерівномірне розширення вен (вроджена слабкість стінок і неповноцінність їхніх клапанів, що утруднює течію крові).

Це захворювання часто призводить до тромбофлебіту — запалення стінок вен з утворенням тромбу.

Профілактика:

— фізична праця і спорт (підтримують тонус судин);

— режим харчування;

— фізичні навантаження.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити