Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» Н. Ю. Матяш 8 клас - 2017 рік

Самоконтроль знань з теми «Регуляція функцій організму людини»

1. а.

2. в.

3. в.

4. г.

5. в.

6. А — 2, Б — З, В — 4, Г — 1.

7. А — З, Б — 2, В — 3.

8. Якщо в крові людини зростає рівень глюкози, то виділення інсуліну збільшується, а глюкагону — зменшується і навпаки. Нестача інсуліну призводить до цукрового діабету, який характеризується появою цукру в сечі. Цукор не засвоюється організмом, у великої кількості циркулює в крові і виводиться із сечею. Настає тяжке схуднення, отруєння продуктами неповного розпаду вуглеводів і діабетична кома.

9. Підвищений вміст лейкоцитів у крові свідчить про запальний процес в організмі, тому що лейкоцити виконують функцію фагоцитів (пожирачів чужорідних тіл). Якщо в організмі з’являється інфекція, то лейкоцити перетворюються в антитіла і виконують захисну функцію (їхня кількість зростає).

10. Гіпофіз контролює вироблення гормонів щитоподібною залозою, стимулює функцію надниркових залоз, контролює функцію чоловічих і жіночих статевих залоз, а також ріст і розвиток організму людини.

Отже, гіпофіз, який перебуває під контролем гіпоталамуса, є «диригентом , оркестру гормонів».


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити