Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» Н. Ю. Матяш 8 клас - 2017 рік

Самоконтроль знань з теми «Транспорт речовин в організмі людини»

1. а.

2. г.

3. а.

4. а.

5. а.

7. в.

8. а.

9. А — 4, Б — 4, В — 3.

10. 1 — б, 2 — в, 3 — е, 4 — д, 5 — г, 6 — а.

11. А — 2, Б — З, В — 4, Г — 1.

13. Під час фізичного навантаження частота пульсу збільшується, тому що серце перекачує більше крові і працює інтенсивніше. Це залежить від нервової і гуморальної діяльності організму. Після вправ Володимир вимірював пульс через 1, 2, 3, 4, 5 хвилин і звернув увагу на те, що частота серцевих скорочень поступово стабілізується і знову стає 70 ударів за хвилину. Це свідчить про нормальну роботу серця.

14. 1. На малюнку А зображена артеріальна кровотеча — це ушкодження артерій, у результаті чого кров витікає у вигляді пульсуючого струменя (як фонтан). У разі артеріальної кровотечі поранену кінцівку необхідно підняти вгору. Накласти джгут вище місця ураження. Використовується медичний джгут або саморобний, виготовлений із рушника, простирадла чи ганчірки. Перед накладанням джгута на поранене місце слід покласти чистий бинт або шматок матерії. Джгут залишають на кінцівках не більш ніж на 1,5-2 години, щоб не було омертвіння тканин. Потерпілого негайно доправляють до лікарні.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити