Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» Н. Ю. Матяш 8 клас - 2017 рік

Самоконтроль знань з теми «Процеси виділення в організмі людини. Терморегуляція»

1. б.

2. в.

3. а.

4. б.

5. г.

6. г.

7. г.

8. 1 — б, 2 — а, 3 — г, 4 — в.

9. 1 — б, 2 — а, 3 — в, 4 — г.

10. 1 — б, 2 — а, 3 — в.

11. За 1 хвилину через нирки проходить 1250 мл крові, що приводить до утворення 125 мл фільтрату. У фільтрат переходить 10% крові.

12. Температура тіла людини змінюється впродовж доби, тому що існує процес терморегуляції для підтримання температури тіла на необхідному рівні. При фізичних навантаженнях температура тіла підвищується, вночі вона найнижча, а надвечір стає найвищою. Усе це забезпечується врівноваженням процесів утворення і віддачі тепла в організмі. Тепло в організмі утворюється в результаті розщеплення органічних речовин, у скелетних м’язах тепло утворюється лише під час їх скорочення.

Порушення механізмів терморегуляції спричиняє перегрівання або переохолодження організму, яке залежить від температури навколишнього середовища. Підвищення або зниження температури тіла негативно впливає на продуктивність праці.

13. Кількість сечі протягом доби в спеку зменшується тому, що більшість води випаровується через поверхню шкіри у вигляді поту (до 4-5 л за добу), а при важкій фізичній праці до 10 літрів. Піт за своїм складом схожий на сечу і містить органічні та неорганічні сполуки, тому сечі виділяється менше.

14. У спеку поту виділяється більше, ніж сечі, тому що діаметр кровоносних судин збільшується і кількість крові зростає. Так само зростає кількість тепла, що випаровується. В умовах низьких температур виділення поту зменшується і надмір води виділяється з організму через сечовидільну систему у вигляді сечі (її кількість збільшується).

15. Кровоносна система взаємопов’язана із сечовидільною тому, що кров накопичує в собі продукти метаболізму в рідкому стані і завдяки фільтрації і реабсорбції, які відбуваються в нирках, утворюється первинна і вторинна сеча, яка виводиться із організму. Таким чином, кровоносна система виконує видільну функцію.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити