Розв’язання вправ та завдань до підручника «Біологія» Н. Ю. Матяш 8 клас - 2017 рік

Самоконтроль знань з теми «Опора та рух»

1. г.

2. а.

3. а.

4. в.

5. в.

6. а.

7. а.

8. б.

9. б.

10. 1 — Д, 2 — В, 3 — Б, 4 — Г.

11. 1 — А, 2 — Б, 3 — Д, 4 — Г.

12. Собака пересувається на чотирьох кінцівках, має прямий хребет та звужену грудну клітку, і центр тяжіння припадає на кінцівки.

Горила пересувається на двох нижніх кінцівках; має напівзігнуту поставу. Передні кінцівки звільнені від ходьби, але за певних умов використовуються для пересування, тому вони довгі і незграбні. Центр тяжіння припадає на стопи нижніх кінцівок.

У людини S-подібний скелет, який має чотири вигини: шийний, грудний, поперековий і крижовий; розширений таз (центр тяжіння); склепіння стопи (пружність); грудна клітка розширена з боків.

13. Патологічні викривлення хребта:

— сколіоз — викривлення хребта вбік;

— лордоз — викривлення хребта вперед;

— кіфоз — викривлення хребта назад.

Ці порушення призводять до нерівномірного навантаження на хребет та м’язи спини, зміни положення внутрішніх органів, що спричиняє розлади їх діяльності, а відтак і зниження працездатності людини.

14. Зріст людини — 100 %; x — 25 %, звідси

15. У тілі дитини переважають органічні речовини, які надають скелету пружності і гнучкості. З віком уміст неорганічних речовин у кістках зростає, вони ущільнюються, стають міцнішими, але більш крихкими, їх кількість зменшується.

16. Опорно-рухова система пов’язана з кровоносною системою тому, що в плоских кістках скелету утворюються клітини крові; кров живить скелет і м’язи:

17. Систематичне виконання фізичних вправ підвищує працездатність серцево-судинної системи. Треноване серце в стані спокою скорочується повільніше, що дає змогу відпочити, збільшувати хвильовий обмін крові під час роботи і надходження кисню та поживних речовин.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити