Розв’язання вправ та завдань до підручника «Хімія» О. В. Григоровича 7 клас - 2015 рік

ТЕМА І. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ

§ 21. Кругообіг Оксигену в природі

Контрольні запитання

1. Атоми Оксигену в природі здійснюють кругообіг, переходячи з кисню в складні сполуки і навпаки. Основні шляхи витрачання кисню — дихання живих організмів, горіння і промислова діяльність людини. Основний шлях поповнення кисню в атмосфері — фотосинтез рослин на поверхні Землі і водоростей у Світовому океані.

2. Майже всі живі організми використовують кисень для дихання, і лише деякі мікроорганізми можуть без нього обходитися. Велика кількість кисню витрачається під час гниття та горіння різних речовин.

Завдання для засвоєння матеріалу

№ 1. Вміст кисню в атмосфері впродовж мільйонів років істотно не змінюється, незважаючи на велике споживання кисню живими організмами. Це можна пояснити тим, що кисень постійно утворюється в процесі фотосинтезу.

2. Кругообіг атомів Оксигену супроводжується поглинанням або видаленням енергії. У результаті фотосинтезу енергія Сонця переходить в енергію хімічних зв’язків у молекулі глюкози. Глюкоза, «згоряючи» в живих організмах, вивільняє цю енергію для їхньої життєдіяльності. Тобто кругообіг Оксигену в природі забезпечує «транспортування енергії Сонця до живих організмів.

3. С7Н16 + 11O2 = 7СO2 + 8Н2O

4. Останнім часом для своєї діяльності людина у величезних кількостях вирубує ліси, що призводить до глобального зменшення кількості кисню в атмосфері. Тому людству слід серйозно замислитися над цією проблемою.

№ 5.

Джерела забруднення повітря:

✵ промислове виробництво різних речовин і матеріалів (найбільше металів та їхніх сплавів);

✵ спалювання різного виду палива (на теплових електростанціях, котельнях, транспорті);

✵ діючі вулкани під час їх виверження;

✵ побутові й промислові відходи.

Відповідь: 11 520 л.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити