Розв’язання вправ та завдань до підручника «ХІМІЯ» 8 клас П. П. Попеля - 2017 рік

Розділ 1. Періодичний закон і періодична система хімічних елементів. Будова атома

§ 10. Періодична система, хімічний характер елементів і властивості простих речовин

Пояснення

Атоми елементів-металів на зовнішньому енергетичному рівні містять невелику кількість електронів — від одного до трьох.

Металічний характер елементів і активність металів посилюються в періодах справа наліво, а в головних підгрупах — згори донизу. Неметалічний характер елементів і активність неметалів посилюються в періодах зліва направо, а в головних підгрупах — знизу догори.

Типові металічні елементи перебувають у лівому нижньому куті довгого варіанта періодичної системи, а типові неметалічні елементи — у правому верхньому куті.

67. У 4-му періоді хімічний елемент Калій утворює найактивніший метал, а хімічний елемент Бром — найактивніший неметал. Калій розміщений у І групі, головній підгрупі, порядковий номер 19, Бром — у VII групі, головній підгрупі, порядковий номер 35.

68. У хімічних реакціях натрій буде активнішим за літій, калій активнішим за кальцій, сірка активніша за селен, йод активніший за телур.

69. Завершують періоди елементи Гелій, Неон, Аргон, Криптон, Ксенон, Радон. Вони належать до p-елементів і утворюють прості речовини, які є інертними газами. їхня назва відображає хімічну інертність елементів, що пояснюється наявністю в атомів інертних газів стійкої зовнішньої електронної оболонки, на якій у Не знаходиться 2 електрони, а в інших елементів по 8 електронів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити