Розв’язання вправ та завдань до підручника «ХІМІЯ» 8 клас П. П. Попеля - 2017 рік

Розділ 2. Хімічний зв'язок і будова речовини

§ 15. Ковалентний зв'язок

Пояснення

Зв’язок між атомами, зумовлений утворенням спільних електронних пар, називають ковалентним зв’язком.

За допомогою ковалентного зв’язку сполучаються один з одним атоми неметалічних елементів. Ковалентний зв’язок зображують двома способами: електронною формулою молекули або графічною формулою.

99. Для атома металічного елемента Магнію не характерне утворення зв’язку за рахунок спільних електронних пар. Це обумовлено тим, що атоми металів при утворенні хімічного зв’язку легко віддають електрони зовнішнього енергетичного рівня, перетворюючись на позитивно заряджені йони. Електронна оболонка атома Неону складається з двох заповнених рівнів: перший містить 2 електрони, а другий — 8. Така будова атома є енергетично вигідною, тому для неону характерна хімічна пасивність.

100. Речовини із ковалентним зв’язком: І2, Н2O, NH3.

101.

Молекула

Формула

Спрощена електронна

Повна електронна

Графічна

F2

F:F

F-F

Сl2O

Сl:O:Сl

Сl-Сl

РН3

102. У атомів Флуору на зовнішньому енергетичному рівні — 7 електронів, серед яких один є неспареним. Обом атомам вигідно отримати по додатковому електрону. 3р-орбіталі відповідних неспарених електронів перекриваються у результаті зближення атомів Флуору. З них формується спільна електронна пара, яка розташовується посередині між атомами. Утворюється ковалентний одинарний зв’язок.

Схема утворення молекули фтору має такий вигляд:

103. Молекула води утворена одним атомом Оксигену і двома атомами Гідрогену. На р-орбіталях зовнішнього енергетичного рівня атома Оксигену перебувають два неспарені електрони. Кожен із двох атомів Гідрогену має один неспарений електрон. У результаті зближення атомів Оксигену і Гідрогену відбувається перекривання 2р-орбіталі і 1s-орбіталі відповідних неспарених електронів. Формується спільна електронна пара, утворюється ковалентний зв’язок.

Спрощена електронна схема утворення молекули води:

Повна електронна схема утворення молекули води:

Графічна формула молекули води: Н-О-Н.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити