Розв’язання вправ та завдань до підручника «ХІМІЯ» 8 клас О. Г. Ярошенко - 2017 рік

Основні класи неорганічних сполук

§ 33. Здатність металів витискувати водень із кислот. Витискувальний ряд металів

Знаємо, розуміємо

1. Після зроблених деяких дослідів було з’ясовано, що одні метали витискують Гідроген із кислот, інші — ні. За властивістю металів витісняти Гідроген із кислот М. Бекетов склав витискувальний ряд металів.

2. Метали можуть витискати Гідроген із кислот, утворюючи просту речовину водень. Але є такі метали, що не витискають Гідроген із кислот. Тому більш активні метали стоять ліворуч, а менш активні та неактивні — праворуч від водню. Таким чином, водень вказує на активність металів.

3. Реакції заміщення — це реакції між простою і складною речовиною, в результаті якої утворюються нова складна й нова проста речовини.

Zn + 2НСl = ZnCl2 + Н2;

Mg + H2SO4 = MgSO4 + H2.

4. Метали, розташовані в ряді активності до водню, витискують Гідроген із кислот у вигляді простої речовини водню (Н2), метали, розташовані в ряді активності після водню, не витискують його, тобто витискувальний ряд передбачає хімічну властивість кислот: взаємодію їх із металами.

Застосовуємо

108. В заміщення.

109. а) Сu; б) Zn.

110. 1 Б; 2 В; 3 А.

111. Цинк та олово — два метали, що реагують із кислотами. Але в витиску- вальному ряді металів цинк стоїть ліворуч від олова, отже, буде швидше реагувати з кислотою, але при цьому цинк за один і той самий час витіснить більший об’єм.

Відповідь: цинк Zn.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити