Розв’язання вправ та завдань до підручника «ХІМІЯ» 8 клас О. Г. Ярошенко - 2017 рік

Періодичний закон і періодична система хімічних елементів. Будова атома

§ 4. Короткі історичні відомості про спроби класифікації хімічних елементів

Знаємо, розуміємо

1. Відомі класифікації: в географії класифікація за походженням гірських порід (магматичні, осадові, метаморфічні); в ботаніці рослини класифікують за схемою: царство → відділ, клас →порядок → родина → рід → вид; у фізиці існує така класифікація за розділами: механіка, оптика, статика, термодинаміка.

2. Перша класифікація хімічних елементів на металічні й неметалічні була зроблена на основі властивостей простих речовин, що утворюються з їхніх атомів. Недосконалість цієї класифікації в тому, що є елементи, які залежно від умов можуть проявляти хімічні властивості і металічних, і неметалічних елементів.

3. Тріади — 5 груп із трьох хімічно схожих елементів у кожній, атомна маса другого елемента буде дорівнювати середньому арифметичному атомних мас першого і третього.

Елементи, розташовані в порядку збільшення атомної маси (при цьому кожний восьмий елемент буде подібним до першого), утворюють октави хімічних елементів.

4. Природні родини хімічних елементів: лужних металів, галогенів, інертних елементів. Загальною класифікаційною ознакою для їх виділення є об’єднання схожих за властивостями елементів та їхніх сполук в одну групу.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити