Розв’язання вправ та завдань до підручника «ХІМІЯ» 8 клас О. Г. Ярошенко - 2017 рік

Періодичний закон і періодична система хімічних елементів. Будова атома

§ 5. Поняття про родину лужних хімічних елементів

Знаємо, розуміємо

1. Легші за воду літій, натрій, калій.

2. Температура плавлення та температура кипіння зменшуються від літію до францію.

3. Хімічна активність лужних металів є високою, що підтверджується взаємодією з киснем, водою, неметалами, тому з лужних металів не виготовлено жодної металічної конструкції, металевого виробу.

4. Лужними металічними елементами розпочинаються всі (окрім першого) періоди. Вони належать до однієї групи та записані у стовпчик один під одним.

5. Правильним є твердження 1. Хімічна активність калію більша, ніж літію.

6. Зі збільшенням відносних атомних мас хімічна активність речовин, утворених лужними хімічними елементами, зростає. Наприклад, горіння лужних металів літію, натрію чи калію проходить при нагріванні, а активність рубідію та цезію настільки висока, що ці метали горять без попереднього нагрівання. Літій реагує з водою помірно, натрій набагато швидше, калій — надто швидко та з виділенням такої кількості теплоти, що виділений водень одразу загоряється. Активність рубідію та цезію в реакції з водою ще вища, ніж калію.

Застосовуємо

20. 1 В; 2 Д; 3 Б; 4 A.

21. а) К2O2.

22. В, А, Б, Г.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити