ХІМІЯ 9 клас - Готові домашні завдання до підручника П. П. Попеля - 2017 рік

Розділ 1. ВОДА. РОЗЧИНИ

§ 1. Суміші речовин. Розчини

1. У неоднорідній суміші можна побачити часточки або крапельки речовин, пухирці газів - неозброєним оком або за допомогою мікроскопа. В розчинах компоненти суміші розподілені рівномірно.

2. Так. Соки полуниці та чорної смородини містять воду, вітаміни, органічні кислоти (лимонну та яблучну), вуглеводи (в основному глюкозу й фруктозу), антоціани (речовини, що надають соку кольору) та ін. Компоненти суміші розподілені рівномірно.

3. Молекули води, йони Na+ та Сl-.

4. Перший учень вважав розчинником воду, другий - етиловий спирт.

5. Способи розрізнити воду та водний розчин кухонної солі:

— на смак (розчин кухонної солі-солоний);

— випарюванням (після випарювання розчину кухонної солі у випарювальній чашці залишиться сухий залишок - кристали солі, а чиста вода випариться без залишку);

— пропусканням електричного струму (чиста вода погано проводить електричний струм, а солона - добре).

6. Істинні розчини містять найдріб- ніші частинки речовин - окремі атоми, молекули, йони (за розміром не більше 1 нм). Колоїдні розчини - містять великі частинки розчинених речовин, скупчення багатьох атомів чи молекул (за розміром від 1 до 100 нм). На відміну від істинних розчинів, колоїдні здатні розсіювати світло.

7. Ці розчини є істинними.

8. Застосування колоїдних розчинів у побуті: харчові продукти (рідкий кисіль, кава, газована вода та газовані солодкі напої, прозорі соки, чай, желе, холодець, мармелад, агар-агар, желатин), лікарські препарати (загоюючі, протизапальні, знеболюючі засоби), миючі та чистячі засоби, клеї, косметичні засоби (гелі) та ін.

Застосування істинних розчинів у побуті: харчові продукти (оцет, мінеральна вода, розчини солі та цукру у воді), лікарські засоби (спиртовий розчин йоду, водний розчин гідроген пероксиду, спиртовий розчин саліцилової кислоти), розчини електролітів та ін.

Домашній експеримент (с. 10)

Тема: Виготовлення колоїдних розчинів

1. Виготовлення колоїдного розчину крохмалю. Промінь ліхтарика стає помітним, проходячи крізь колоїдний розчин крохмалю.

При додаванні до крохмального клейстеру концентрованого розчину солі вміст пробірки стає каламутним. Відбувається осадження частинок крохмалю з колоїдного розчину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.