ХІМІЯ 9 клас - Готові домашні завдання до підручника П. П. Попеля - 2017 рік

Розділ 3. НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ

§ 19. Вуглеводні. Метан

146. Вуглеводні - сполуки Карбону з Гідрогеном. Вуглеводні поділяють на групи за типами зв’язків між атомами Карбону:

— насичені (мають у карбоновому ланцюзі тільки одинарні зв’язки С-С);

— ненасичені (мають у карбоновому ланцюзі подвійні і потрійні зв’язки С=С, С≡С).

147. Для того, щоб виявляти валентність IV, атом Карбону повинен мати чотири неспарені електрони. Це досягається внаслідок так званого збудження атома після отримання ним додаткової енергії й переходу одного електрону із 2s-орбіталі на 2р-орбіталь:

У кожній зовнішній орбіталі збудженого атома Карбону розміщується один електрон. За рахунок чотирьох неспарених електронів атома Карбону утворюються чотири спільні електронні пари з іншими атомами.

148. Молекула метану має тетраедричну будову.

При утворенні молекули метану з атомів 2s-орбіталь та 2р-орбіталь атома Карбону перетворюється на чотири однакові орбіталі, які мають вигляд об’ємних несиметричних вісімок. Вони розміщуються у тривимірному просторі й перебувають на однаковій віддалі одна від одної під кутами 109,5°.

Більша «пелюстка* кожної нової орбіталі атома Карбону перекривається зі сферичною орбіталлю атома Гідрогену. Крізь ділянку перекривання проходить лінія, яка з’єднує центри цих атомів. Якщо з’єднати лініями центри всіх атомів Гідрогену, отримаємо геометричну фігуру - тетраедр.

Відповідь: метан важчий за водень у 8 разів.

151. В 1 л природного газу міститься 91% метану, що становить 0,91 л. Визначаємо кількість речовини метану у цьому об’ємі:

Розраховуємо масу цієї кількості метану:

Відповідь: у 1 л природного газу міститься 0,65 г метану.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.