ХІМІЯ 9 клас - Готові домашні завдання до підручника П. П. Попеля - 2017 рік

Розділ 3. НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ

§ 26. Спирти. Етанол

198. Спирти — похідні вуглеводнів, молекули яких містять одну або кілька гідроксильних груп. Молекули спиртів складаються з двох частин - вуглеводневого залишку і групи -ОН.

199. Завдяки водневим зв’язкам, етанол необмежено розчиняється у воді. А також має значно нижчу від етану (похідним якого він є) температуру кипіння.

200. Тому що молекули етанолу в розчині не дисоціюють на гідроксильну групу ОН- та вуглеводневий залишок.

201. Припустимо, що змішали 1 моль етанолу та 1 моль води. З’ясовуємо їхні маси:

Загальна маса суміші: 18 г + 46 г = 64 г.

Розраховуємо масові частки етанолу і води в суміші:

Відповідь: суміш містить 28% води та 72% етанолу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.