Розв’язання вправ та завдань до підручника «АНГЛІЙСЬКА МОВА» 8 клас А. М. Несвіт (8-й рік навчання) - 2016 рік

UNIT 5. COUNTRIES, PEOPLE, LIFESTYLE: THE UK AND UKRAINE

Lesson 11. Love Ukraine

P. 141, ex. 4

Сім чудес України

Кам’янець-Подільський: відома фортеця, що займає площу 121 га, Старе місто, річка Смотрич, Замковий міст, Стара та Нова фортеці.

Києво-Печерська лавра, Київ: заснована 1051 року монахами Антонієм і Феодосієм в Берестових печерах, центр християнства в 11-му столітті, стала відомою як Лаврський монастир в 12-му столітті, відігравала важливу роль у розвитку культури Київської Русі, має чудові колекції стародавніх рукописів, тканин, гобеленів, ювелірних виробів, давніх ікон і робіт сучасних майстрів.

Софіївка, Умань, Черкаська область: знаходиться в південній частині Умані, на р. Кам’янка, займає площу 179,2 га, приймає 500000 відвідувачів щороку, казкова колекція 546 видів дерев, 1557 видів кущів, 115 видів ліан, 1212 видів трав.

Собор св. Софії, Київ: знаходиться в центрі Києва, належить до 11—18-го ст., один з найголовніших соборів Європи, заснований Ярославом Мудрим, присвячений св. Софії. Чудовий внутрішній дизайн, що відтворює середньовічну модель всесвіту; тут писались літописи, перша бібліотека в Київській Русі; багато разів руйнувався ворогами, дійшов до наших днів, красиві фрески і мозаїки. Херсонес, Севастополь: давньогрецьке місто-держава, знаходиться в південно-західній частині Криму біля сучасного Севастополя, заснований у 422-421 рр. до н. е. як грецьке місто на південному узбережжі Чорного моря, руїни грецьких, римських, візантійських укріплень, будинків, лазень, церков і стародавнього театру на 3000 глядачів.

Хотинська фортеця: фортеця 13-18-го ст., перше укріплення 9-го ст. побудоване князем Володимиром на перехресті важливих торгівельних шляхів; пов’язана з іменами багатьох видатних історичних фігур (Данило Галицький, Штефан III Молдовський, турецький султан Мухамед II, Ян Тарновський з Польщі, Богдан Хмельницький та ін.).

Острів Хортиця, Запоріжжя: найбільший острів на Дніпрі, унікальний природно-історичний комплекс, займає територію 3000 га, простягається на 12,5 км із заходу на схід і на 2,5 км із півночі на південь, колись був вкритий густими лісами і степом в південній частині острова з рідкісними видами рослин і трав, крутими схилами в південно-західній частині острова, стародавніми поселеннями, датованими III—II тис. до н. е., має вигідне розташування, пов’язаний з історією запорізького козацтва.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити