Розв’язання вправ та завдань до підручника «ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ» 8 клас О. В. Гісема - 2017 рік

Узагальнення знань за розділом III «Держави Західної Європи у XVI-XVII ст.»

1. Найважливіші події доби:

1534 р. — «Акт про супрематію», прийнятий англійським парламентом, виводив національну церкву з-під влади католицького Риму. Виникає Англіканська церква.

1566-1609 рр. — національно-визвольна війна в Нідерландах проти іспанського панування. Утворення республіки Об’єднаних провінцій Нідерландів.

1572 р. — «Варфоломіївська ніч», масове вбивство гугенотів у Парижі. Розкол Франції на католицьку північ і протестантський південь.

1588 р. — розгром англійським флотом «Непереможної армади». Перетворення Англії на «володарку морів» і початок втрати могутності Іспанії.

1618-1648 рр. — Тридцятилітня війна в Європі. Призвела до значних людських і матеріальних втрат і суттєвого перерозподілу впливу держав Європи.

1640 р. — початок Англійської революції, що призвела до закріплення буржуазного соціально-економічного ладу, а згодом і конституційної форми правління.

1643-1715 рр. — правління Людовіка XIV у Франції. Завершення формування абсолютної монархії.

7. Найважливіші зміни в політичному і соціально-економічному житті західноєвропейських держав XVI-XVII століть

Політичне життя. Завершення об’єднання країн у національні централізовані держави. Становлення замість станової монархії нової форми правління — абсолютизму. Влада короля при абсолютній монархії була нічим не обмежена. Королям вдалося позбутися верховенства римського папи та поставити національну церкву під власний контроль. Королі зламали опір родової аристократії, змусили дворянство служити державі. Проводили політику протекціонізму, чим сприяли розвитку національного виробництва і торгівлі. Зміни у становій будові суспільства: поява буржуазії та найманих робітників, нового дворянства, що формувалося у Франції з представників буржуазії, а в Англії почало займатися виробництвом та торгівлею. Зростання ролі буржуазії та нового дворянства призвело до конфлікту представницьких органів з королем. Перемога короля й укріплення абсолютизму (Франція, Іспанія), перемога парламенту і становлення конституційної монархії (Англія). Перемога північних провінцій Нідерландів у боротьбі проти іспанського панування призвели до виникнення Голландської республіки. Провідні держави Західної Європи прагнуть захопити колоніальні володіння і перетворюються на колоніальні імперії. Прагнення провідних країн посилити свій вплив у Європі призвело до однієї з найкривавіших війн в історії цього часу — Тридцятилітньої війни, що відбувалася на релігійному ґрунті.

Економічне життя. Революція цін внаслідок припливу матеріальних цінностей з Нового світу призвели до різного впливу на економіку провідних держав світу: підштовхнули швидкий розвиток товарного виробництва в Англії, Нідерландах та Франції, та навпаки, скоротили власне виробництво в Іспанії та Португалії. Знецінення срібла боляче вдарило по Німеччині. Різко підскочили ціни на продовольство та інші товари першої необхідності. Розвиваються ринкові відносини, товарне виробництво, використання найманої праці. В Англії, Нідерландах, Франції виникають мануфактури, торгівельні кампанії, розвивається морська торгівля. Швидко розвиваються міста, особливо портові. Формується європейський ринок торгівлі товарів та сировини, виникають перші банки, Лондон і Антверпен перетворюються на фінансові центри. Проте збереження феодальних відносин у сільському господарстві Франції, Іспанії при витраті величезних коштів на утримання королівського двору призводить до поступового економічного занепаду цих держав. На занепад Німеччини вплинуло як збереження феодальних відносин, так і політична роздрібненість, а ще й розорення під час Тридцятилітньої війни.

Тестові завдання за розділом III «Держави Західної Європи у XVI-i-XVII ст.»

1 Б; 2 А; 3 Б; 4 Б; 5 Б; 6 А; 7 В; 8 А; 9 А; 10 В; 11 Б; 12 Г.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити