Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік
РОЗДІЛ 4. ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР
21. Редагування текстового документа
Обговорюємо
1. Редагування тексту — це внесення змін у текст: виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання, вставляння фрагментів тексту та інших об’єктів. В автоматичному режимі у середовищі текстового процесора можна виконувати виправлення помилок.
2. З фрагментами тексту можна виконувати так дії: виділення, видалення, копіювання, переміщення, заміна.
3. Щоб виконати над фрагментом тексту якусь операцію, його спершу слід виділити. Копіювання і вставляння фрагментів тексту можна здійснювати за допомогою команд текстового меню вікна текстового процесора, контекстного меню, комбінацій клавіш (Ctrl + С і Ctrl + V).
4. Буфер обміну текстового процесора MS Word дає змогу зберігати до 24 об’єктів. З буфера обміну можна вставити як один об’єкт, так і всі об’єкти буфера обміну.
5. Таку заміну використовують, наприклад, у випадках, коли потрібно виконати велику кількість замін. Наприклад, в межах усього документу слід поміняти слово рисунок на слово малюнок. Тоді у вікні заміни достатньо ввести заміну фрагмента «рисун» на «малюн», що дозволить виконати заміну у різних відмінках, множині тощо.
6. Розміщую курсор на початку фрагмента тексту, у якому потрібно виконати заміну; вибираю команду Замінити або натискаю комбінацію клавіш Ctrl + H; у діалоговому вікні у полі Знайтиввожу текстовий фрагмент, який необхідно шукати в документі, а в полі Замінити ввожу текстовий фрагмент, на який необхідно замінити; клікаю на кнопці Знайти далі; виконую одну з операцій (Замінити, Замінити все, Знайти далі) залежно від потреби; зберігаю зміни в документі.
7. Розміщую курсор на початку фрагмента тексту, у якому потрібно виконати пошук; вибираю команду Знайти або натискаю комбінацію клавіш Ctrl + F; у діалоговому вікні у полі Знайти ввожу текстовий фрагмент, який необхідно шукати в документі. Ця операція допустима для виконання в усіх режимах роботи з текстовим документом.
Працюємо в парах
1. Призначення буфера обміну в середовищі текстового процесора і в середовищі графічного редактора аналогічне, але буфер обміну текстового процесора MS Word дає змогу зберігати до 24 об’єктів і переглядати його вміст.
2. У середовищі текстового процесора можуть використовуватися такі комбінації клавіш:
Ctrl + А — виділити все;
Ctrl + С — скопіювати виділений фрагмент;
Ctrl + V — вставити інформацію з буфера обміну;
Ctrl + Z — відмінити останню дію;
Ctrl + F — виконати пошук текстового фрагменту;
Ctrl + Н — виконати заміну текстового фрагменту;
Ctrl + S — зберегти документ;
Home — перемістити курсор на початок рядка;
Ctrl + Home — перемістити курсор на початок документа;
End — перемістити курсор у кінець рядка;
Ctrl + End — перемістити курсор у кінець документа;
Ctrl + → — перемістити курсор на одне слово вперед;
Ctrl + ← — перемістити курсор на одне слово назад;
Shift + → — виділити текст на один символ ліворуч;
Shift + ← —виділити текст на один символ праворуч;
Shift + ↑ — виділити текст на один рядок вгору;
Shift + ↓ — виділити текст на один рядок вниз.
3. Так, можна, оскільки Буфер обміну MS Word може одночасно зберігати до 24 об’єктів. Щоб переглянути його вміст, слід натиснути на кнопку в правому нижньому куті групи Буфер обміну. Щоб вставити з Буфера обміну деякий об’єкт, слід клацнути один раз на відповідному об’єкті зі списку.
4. Вказівку Замінити використовують тоді, коли користувач погоджується замінити один текстовий фрагмент на інший у знайденому місці; вказівку Замінити все використовують тоді, коли користувач погоджується замінити один текстовий фрагмент на інший у всьому документі; вказівку Знайти далі використовують тоді, коли користувачеві потрібно знайти наступне входження текстового фрагменту в документі.