Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік

РОЗДІЛ 4. ТЕКСТОВИЙ ПРОЦЕСОР

24. Дії з графічними об'єктами текстового документа

Обговорюємо

1. У текстовий документ можна вставити такі графічні об’єкти: фото, малюнки, схеми, діаграми тощо. Вставити графічні об’єкти в текстовий документ можна за допомогою інструментів групи Зображення, які розміщуються на вкладці Вставлення.

2. При форматуванні зображення у текстовому документі можна змінювати такі параметри: розміщення у тексті чи обтікання текстом, зміна яскравості, контрастності, можливість перефарбування зображення, задати тінь, нахил, розмивання вигляд контурів тощо.

3. Для зміни розмірів вставленого до тексту зображення можна скористатися командою Розмір, інструменти якої дозволяють також вирізати фрагменти малюнків, встановлювати їх ширину й висоту. Змінювати розмір можна за допомогою команд Формат —> Розмір з контекстного меню. Клікнувши на графічному об’єкті й підвівши курсор до краю об’єкта, також можна змінити розміри по горизонталі, вертикалі та за двома вимірами.

4. Для зміни розміщення вставленого зображення відносно тексту можна скористатися вкладкою Вставлення чи контекстним меню об’єкта.

5. Контрастність — це різниця в значеннях яскравості між світлими тонами зображення, середніми тонами і тінями, а яскравість — кількість світла, яке відбивається від зображення або проходить крізь нього.

6. Щоб вставити рисунок SmarlArt у текстовий документ Microsoft Word, потрібно вибрати відповідний інструмент на вкладці Вставлення.

Працюємо в парах

1. Марина має виконати такі дії: відкрити текстовий документ, у якому міститься реферат; знайти потрібне зображення і зберегти його на диску; помістити курсор у тому місці текстового документу, де планує вставити рисунок; на вкладці Вставлення у групі Зображення вибрати команду Малюнок; відформатувати розміщення вставленого зображення; зберегти текстовий документ.

2. Для демонстрації етапів появи квітки можна використати, наприклад, такі типи організаційних діаграм: лінійну, точкову, з областями.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити