Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік

РОЗДІЛ 5. КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ

26. Типи комп'ютерних мереж

Обговорюємо

1. У комп’ютерному класі нашої школи є 14 комп’ютерів, сервер, принтер та інші пристрої, об’єднані у локальну мережу. За допомогою мережі ми можемо обмінюватися даними, учитель має можливість відправляти завдання на наші персональні комп’ютери, за вказівкою учителя я можу надрукувати звіт виконання завдання за допомогою мережевого принтера.

2. Комп’ютерна мережа — це сукупність комп’ютерів та інших пристроїв, з’єднаних між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв.

3. Мережі створюють для обміну інформацією між комп’ютерами, спільного використання пристроїв мережі тощо. Мережі бувають локальні і глобальні. У мережі всі пристрої можуть бути рівноправними або нерівносправними, у другому випадку до складу мережі входить сервер, який дозволяє керувати роботою інших пристроїв у мережі.

4. У школі ми використовуємо локальну мережу, а тато на роботі використовує і локальну, і глобальну мережу, оскільки для виконання завдань йому потрібен постійний доступ до мережі Інтернет.

5. Сервер — це комп’ютер, який надає послуги або ресурси за відповідними запитами іншим комп’ютерам. Він здійснює загальне керівництво іншими комп’ютерами і пристроями, які входять до складу мережі.

6. Як правило, сервер має кращі характеристики апаратного забезпечення, ніж клієнтський комп’ютер, часто для потреб сервера використовують спеціальні складові, які недоречні для звичайного персонального комп’ютера. Крім того, для сервера використовують спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє керувати роботою інших комп’ютерів у мережі.

Працюємо в парах

1. У комп’ютерному класі нашої школи є 14 комп’ютерів, сервер, принтер та інші пристрої, об’єднані у локальну мережу. За допомогою мережі ми можемо обмінюватися даними, учитель має можливість відправляти завдання на наші персональні комп’ютери, за вказівкою учителя я можу, наприклад, надрукувати звіт виконання завдання за допомогою мережевого принтера.

2. І телефонний зв’язок, і комп’ютерна мережа слугують для обміну інформацією у мережі. Проте до складу комп’ютерної мережі можуть входити найрізноманітніші пристрої, які виконують різні функції. В обох мережах використовують «головні пристрої»: у комп’ютерній мережі — це сервер, у телефонній — вузол зв’язку. Для передачі даних в обох і в телефонній, і в комп’ютерній мережах можуть використовувати і дротові, й бездротові ліній зв’язку.

3. 1) Ієрархія;

2) цикл;

3) ієрархія;

4) процес.

4. Найпершою ознакою є те, що комп’ютери містяться на різних континентах. Напевне, дія передачі даних використовують різні канали зв’язку. Для організації роботи такої мережі повинні використовуватися комп’ютери-сервери.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити