Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік

РОЗДІЛ 1. АЛГОРИТМИ ТА ЇХ ВИКОНАВЦІ

4. Середовище виконання алгоритму

Обговорюємо

1. Комп’ютерна програма — це алгоритм опрацювання даних, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп’ютером, програма є реалізацією алгоритму за допомогою спеціальною мови.

2. Комп’ютерне середовище виконання алгоритму — це спеціальна програма, яка дає змогу створювати й виконувати алгоритми для обраних виконавців з визначеною системою команд на комп’ютері.

3. Виконавцем алгоритму у середовищі Скретч є Рудий кіт. Виконавців алгоритму в середовищі Скретч ще називають спрайтамн. У якості спрайта може бути використаний будь-який графічний об’єкт: людина, поїзд, метелик тощо. Костюмом може бути будь-який рисунок, намальований за допомогою внутрішнього графічного редактора, завантажений з файла чи з мережі Інтернет.

4. У вікні середовища Скретч є додаткові блоки: Групи, Контейнер тощо. Робочу область вікна Скретч називають Сценою. Порівняно з вікнами програм, які я вивчав раніше, змінений зовнішній вигляд.

5. Файл, створений у середовищі Скретч, називають проектом. Щоб відкрити проект, сліду пункті меню Файл обрати команду Відкрити; у вікні Відкрити проект вибрати папку розміщення проекту й натиснути кнопку Гаразд; обрати файл необхідного проекту й натиснути кнопку Гаразд.

6. Із середовищем Скретч можна працювати у таких режимах: У зменшений розмір, У режимі перегляду, У повний розмір. У режимі перегляду можна бачити тільки сцену виконання алгоритму, що займає весь екран. У режимах У зменшений розмір та У повний розмір відображаються всі складові вікна, тільки в першому режимі Сцена зменшена.

7. Щоб запустити на виконання програму, створену в середовищі Скретч, потрібно перейти у режим перегляду виконання програми і натиснути кнопку Запуск програми (кнопка із зображенням зеленого прапорця).

Працюємо в парах

1. ... натиснути кнопку Запуск програми (кнопка із зображенням зеленого прапорця);

... зупинено;

... почне виконуватися програма;

... почне виконуватися дана команда.

2. У пункті меню Файл обрати команду Відкрити; у вікні Відкрити проект вибрати папку розміщення проекту й натиснути кнопку Гаразд; обрати файл Метелики й натиснути кнопку Гаразд.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити