Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік

РОЗДІЛ 2. ПОНЯТТЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ

8. Операційна система

Обговорюємо

1. Без операційної системи комп’ютер не завантажиться, на ньому неможливо буде працювати, він буде лише набором електронних пристроїв.

2. Операційні системи на комп’ютерах встановлюють виробники або фірми, які займаються комплектацією і продажем комп’ютерів, проте за необхідності користувач самостійно може встановити операційну систему на своєму комп’ютері.

3. Інтерфейс користувача операційної системи — це набір правил і засобів, які забезпечують обмін повідомленнями між користувачем і комп’ютером.

4. Інтерфейси операційних систем можуть бути командними і графічними. При використанні командного інтерфейсу введення команд відбувалося з клавіатури у командний рядок, а в графічному інтерфейсі управління відбувається у більш зручний спосіб, наприклад, за кнопок допомогою мишки.

5. До об’єктів операційної системи належать папки, файли, ярлики.

6. Програма дозволяє виконати деякій набір операцій, а ярлик містить лише посилання на програму і дозволяє швидше її запустити. Програму і ярлик можна розрізнити і за виглядом значка, оскільки значок ярлика, як правило, містить у лівому нижньому куті зображення стрілочки.

7. На Панель завдань міститься кнопка Пуск, яка дозволяє відкрити головне меню операційної системи; Панель швидкого запуску, яка містить значки програм, що часто використовуються при роботі. Користувач може налаштувати розміщення Мовної панелі, Дати/часу, Звуку, розміри й розміщення Панелі завдань тощо. Найчастіші налаштування виконують за допомогою команди Властивості з контекстного меню.

Працюємо в парах

1. Після завантаження операційної системи комп’ютера на екрані з’являється Робочий стіл. Він може мати різний вигляд залежно від налаштувань користувача. Як правило, налаштування виконують за допомогою команди Властивості з контекстного меню Робочого столу.

2. До об’єктів операційної системи належать папки, файли, ярлики.

3. 1) Максим досліджує зміну погоди у своєму місті протягом дня —> Погода і Годинник;

2) батько Максима — фінансовий працівник —> Дата і Валюта;

3) брат Максима часто слухає музику, записану на DVD-дисках —> Відкрити/Закрити DVD;

4) сестра Максима працює фоторедактором —> Показ слайдів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити