Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Морзе Н. В. - 2016 рік

РОЗДІЛ 2. ПОНЯТТЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ

9. Файли і папки

Обговорюємо

1. Файлова система— це частина операційної системи, що забезпечує управління файлами і папками на носіях даних. Об’єктами файлової системи є файли і папки.

2. Шлях до об’єкта файлової системи — це скінченний упорядкований набір імен, розділених символом «/». Він починається з імені пристрою і включає всі імена вкладених папок. Повне ім’я об’єкта файлової системи містить, крім шляху до об’єкта, ще й ім’я об’єкта.

3. Розширення вказує на тип даних, які містять у файлі. У папці може міститися чимало файлів та інших папок, тому недоцільно вказувати розширення для папок.

4. Так, можуть. Наприклад, одну й ту ж текстову інформацію я можу зберегти у файлах Список.txt, Список.doc, Список.docx, Список.rtf.

5. Тип даних, що містяться у файлі, визначає тип файла. Його зазначають за допомогою розширення імені файла.

6. Імена дисків позначають великими латинськими літерами з двокрапкою: А:, В:, С:, D:, Е: тощо. Жорсткий диск, на якому, як правило, встановлюють операційну систему, позначають іменем С:. На комп’ютері може бути встановлено кілька жорстких дисків або один жорсткий диск може бути поділено на кілька частин — розділів, тоді їх позначають наступними літерами латинського алфавіту — D:, E: тощо.

7. Повна адреса об’єктів файлової системи складається з імені диску, упорядкованого набору вкладених папок і безпосередньо імені об’єкта.

Працюємо в парах

1. Для визначення типу файлу використовують розширення його імені. Наприклад, розширення .txt відповідає текстовому файлу, .doc — текстовому файлу у форматі MS Word, .bmp — графічному файлу у форматі растрового графічного редактора тощо.

2.

3. Документ.tхt — Блокнот; WordPad; Microsoft Office;

Документ.docx — Microsoft Office;

Зображення.bmp — Microsoft Office Picture Manager, Програма перегляду зображень і факсів, Windows bitmap image, Paint;

Зображення1.gif — Microsoft Office Picture Manager, Програма перегляду зображень і факсів, Windows bitmap image, Photoshop, Corel PHOTO-PAINT.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити