Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Ривкінда Й. Я. - 2016 рік

РОЗДІЛ 3. МУЛЬТИМЕДІА

3.1. Поняття про мультимедіа

Запитання

1. Повідомлення, подані комбінованим способом (текстом, числами, графікою, звуком, відео, умовними сигналами, спеціальними символами), називають мультимедійними.

2. Об’єктами мультимедіа є текст, графічні зображення, звук і відео.

3. Мультимедіа використовують у різних галузях людської діяльності (в комп’ютерних програмах, кінематографі, науці та виробництві, у рекламі та довідкових системах тощо).

4. Пристрої для обробки мультимедійних даних можна назвати мультимедійними.

5. Для зберігання даних у пристроях мультимедіа використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткі магнітні диски, касети з магнітною стрічкою, флеш- карти.

6. Для введення об’єктів мультимедіа використовують відеокамери, веб-камери, фотоапарати, мікрофони, музичні синтезатори, графічні планшети, сканери, диктофони тощо.

7. Для виведення об’єктів мультимедіа використовують монітори, телевізори, аудіо- та відеопрогравачі, мультимедійні проектори, мультимедійні дошки, навушники, звукові колонки тощо.

8. З метою копіювання даних мультимедійний пристрій під’єднують до комп’ютера з використанням спеціального кабелю (USB або HDMI).

9. При копіюванні даних з мультимедійних пристроїв необхідно відкрити папку з цими даними. Для цього під’єднують пристрій до комп’ютера та вмикають його. Далі потрібно вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично. Наступним кроком є копіювання файлів одним із відомих способів.

Завдання

1. Для зберігання даних: жорсткі магнітні диски, касети з магнітною стрічкою, флеш-карти; для введення об’єктів мультимедіа: відеокамери, веб-камери, фотоапарати, мікрофони, музичні синтезатори, графічні планшети, сканери, диктофони тощо; для виведення об’єктів мультимедіа: монітори, телевізори, аудіо- та відеопрогравачі, мультимедійні проектори, мультимедійні дошки, навушники, звукові колонки тощо.

2. Мультимедіа використовують у різних галузях людської діяльності (в комп’ютерних програмах для навчання, для створення фільмів і мультфільмів, розробки комп’ютерних ігор, для створення моделей процесів та явищ, проектування зразків виробів, для створення домашніх відеороликів тощо).

3. У навчальній діяльності мультимедіа використовують для таких цілей: демонстрація різноманітних процесів, явищ, предметів; пояснення навчального матеріалу; набуття навиків при роботі з тренажерами; здобуття знань певної галузі при вивченні електронних підручників.

4. а) Приєднати один кінець кабеля (USB або HDMI) до фотоапарата;

б) приєднати інший кінець кабелю до комп’ютера;

в) увімкнути фотоапарат;

г) вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;

д) знайти та виділити графічні об’єкти, які потрібно скопіювати;

е) виконати операцію копіювання на носій даних комп’ютера;

є) закрити папку з графічними файлами;

ж) вимкнути фотоапарат і від’єднати кабель.

5. а) Приєднати один кінець кабелю (USB або HDMI) до відеопрогравача;

б) приєднати інший кінець кабелю до комп’ютера;

в) увімкнути відеопрогравач;

г) вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;

д) скопіювати відеофайл з папки Мої відеозаписи;

е) вставити відеофайл у папку на носієві відеопрогравача;

є) закрити папку відеопрогравача;

ж) вимкнути відеопрогравач і від’єднати кабель.

6. а) Сфотографувати свого товариша, використовуючи мобільний телефон;

б) приєднати один кінець кабеля до смартфону;

в) приєднати інший кінець кабеля до комп’ютера;

г) вибрати команду Викрити панку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;

д) знайти та виділити потрібну фотографію;

е) відкрити папку Розділ 3\Пункт 3.1\Рисунки;

є) виконати операцію копіювання одним із відомих способів;

ж) закрити папку і від’єднати кабель.

7. Для копіювання даних з мобільного телефону або смартфону на носій даних комп’ютера можна використати флеш-карту мультимедійних пристроїв. Для цього вийняту з пристрою флеш-карту необхідно вставити у відповідний роз’єм на ноутбуці або в спеціальний пристрій для роботи з флеш-картами (кардрідер). Далі вже виконуються відомі способи для копіювання.

8. а) Приєднати один кінець кабеля USB до фотоапарата;

б) приєднати другий кінець кабеля до комп’ютера;

в) увімкнути фотоапарат;

г) вибрати команду Викрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;

д) знайти та виділити потрібну фотографію;

е) виконати операцію копіювання у папку Мої малюнки;

є) закрити папку;

ж) вимкнути фотоапарат;

з) від’єднати кабель USB.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити