Розв’язання усіх вправ і завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА. 6 клас» Ривкінда Й. Я. - 2016 рік
РОЗДІЛ 3. МУЛЬТИМЕДІА
3.1. Поняття про мультимедіа
Запитання
1. Повідомлення, подані комбінованим способом (текстом, числами, графікою, звуком, відео, умовними сигналами, спеціальними символами), називають мультимедійними.
2. Об’єктами мультимедіа є текст, графічні зображення, звук і відео.
3. Мультимедіа використовують у різних галузях людської діяльності (в комп’ютерних програмах, кінематографі, науці та виробництві, у рекламі та довідкових системах тощо).
4. Пристрої для обробки мультимедійних даних можна назвати мультимедійними.
5. Для зберігання даних у пристроях мультимедіа використовують носії даних зменшених розмірів — жорсткі магнітні диски, касети з магнітною стрічкою, флеш- карти.
6. Для введення об’єктів мультимедіа використовують відеокамери, веб-камери, фотоапарати, мікрофони, музичні синтезатори, графічні планшети, сканери, диктофони тощо.
7. Для виведення об’єктів мультимедіа використовують монітори, телевізори, аудіо- та відеопрогравачі, мультимедійні проектори, мультимедійні дошки, навушники, звукові колонки тощо.
8. З метою копіювання даних мультимедійний пристрій під’єднують до комп’ютера з використанням спеціального кабелю (USB або HDMI).
9. При копіюванні даних з мультимедійних пристроїв необхідно відкрити папку з цими даними. Для цього під’єднують пристрій до комп’ютера та вмикають його. Далі потрібно вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично. Наступним кроком є копіювання файлів одним із відомих способів.
Завдання
1. Для зберігання даних: жорсткі магнітні диски, касети з магнітною стрічкою, флеш-карти; для введення об’єктів мультимедіа: відеокамери, веб-камери, фотоапарати, мікрофони, музичні синтезатори, графічні планшети, сканери, диктофони тощо; для виведення об’єктів мультимедіа: монітори, телевізори, аудіо- та відеопрогравачі, мультимедійні проектори, мультимедійні дошки, навушники, звукові колонки тощо.
2. Мультимедіа використовують у різних галузях людської діяльності (в комп’ютерних програмах для навчання, для створення фільмів і мультфільмів, розробки комп’ютерних ігор, для створення моделей процесів та явищ, проектування зразків виробів, для створення домашніх відеороликів тощо).
3. У навчальній діяльності мультимедіа використовують для таких цілей: демонстрація різноманітних процесів, явищ, предметів; пояснення навчального матеріалу; набуття навиків при роботі з тренажерами; здобуття знань певної галузі при вивченні електронних підручників.
4. а) Приєднати один кінець кабеля (USB або HDMI) до фотоапарата;
б) приєднати інший кінець кабелю до комп’ютера;
в) увімкнути фотоапарат;
г) вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;
д) знайти та виділити графічні об’єкти, які потрібно скопіювати;
е) виконати операцію копіювання на носій даних комп’ютера;
є) закрити папку з графічними файлами;
ж) вимкнути фотоапарат і від’єднати кабель.
5. а) Приєднати один кінець кабелю (USB або HDMI) до відеопрогравача;
б) приєднати інший кінець кабелю до комп’ютера;
в) увімкнути відеопрогравач;
г) вибрати команду Відкрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;
д) скопіювати відеофайл з папки Мої відеозаписи;
е) вставити відеофайл у папку на носієві відеопрогравача;
є) закрити папку відеопрогравача;
ж) вимкнути відеопрогравач і від’єднати кабель.
6. а) Сфотографувати свого товариша, використовуючи мобільний телефон;
б) приєднати один кінець кабеля до смартфону;
в) приєднати інший кінець кабеля до комп’ютера;
г) вибрати команду Викрити панку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;
д) знайти та виділити потрібну фотографію;
е) відкрити папку Розділ 3\Пункт 3.1\Рисунки;
є) виконати операцію копіювання одним із відомих способів;
ж) закрити папку і від’єднати кабель.
7. Для копіювання даних з мобільного телефону або смартфону на носій даних комп’ютера можна використати флеш-карту мультимедійних пристроїв. Для цього вийняту з пристрою флеш-карту необхідно вставити у відповідний роз’єм на ноутбуці або в спеціальний пристрій для роботи з флеш-картами (кардрідер). Далі вже виконуються відомі способи для копіювання.
8. а) Приєднати один кінець кабеля USB до фотоапарата;
б) приєднати другий кінець кабеля до комп’ютера;
в) увімкнути фотоапарат;
г) вибрати команду Викрити папку для перегляду файлів у списку дій вікна Знімний диск або запустити на виконання програму Провідник, якщо зазначене вікно не відкрилося автоматично;
д) знайти та виділити потрібну фотографію;
е) виконати операцію копіювання у папку Мої малюнки;
є) закрити папку;
ж) вимкнути фотоапарат;
з) від’єднати кабель USB.