Розв’язання вправ та завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА» Н. В. Морзе 7 клас - 2015 рік

Розділ 1. ЕЛЕКТРОННЕ СПІЛКУВАННЯ

1. Поштова служба

1. Електронна пошта — це сукупність засобів, призначених для обміну електронними листами між користувачами комп’ютерної мережі.

2. Схоже: електронна скринька має електронну адресу — так само, як ви маєте поштову адресу свого місця проживання; при звичайному листуванні спершу необхідно підготувати листа, покласти його в конверт, зазначити адресу отримувача листа та адресу відправника; написаного листа опускають в поштову скриньку, а електронний лист відправляють на поштовий сервер; звичайні листи надходять до поштової скриньки адресата, електронний лист приймається на той поштовий сервер, де адресат має свій обліковий запис; електронна пошта має логін і пароль, які схожі на ключ до поштової скриньки; як електронні, такі звичайні листи пишуться мовою, зрозумілою адресату; як в електронні, так і в звичайні листи можна вкласти фотографії, листівки, малюнки, інші документи , тільки в електронній пошті це файл и.

Відмінне: для електронного листування потрібно мати електронну скриньку; електронне листування відбувається за допомогою спеціальних програм.

3. Переваги: висока швидкість передавання повідомлень — з материка на материк лист доходить за секунди, відносно невисока вартість послуг, обмін повідомленнями з кореспондентами у зручний час тощо.

Недоліки: немає можливості пересилати оригінали офіційних документів із підписом і печаткою; є можливість перехоплення поштового повідомлення іншою особою, імовірність отримання шкідливих програм з електронним листом тощо.

4. Скільки забажає користувач.

5. Адреса електронної пошти складається з двох частин, розділених символом @. Цей символ називають «ет», «а-комерційне», «собачка» тощо.

Перша частина адреси — це ім’я поштової скриньки користувача, а друга — ім’я поштового сервера, на якому розташована поштова скринька.

<ім’я_поштової_скриньки_користувача>@<ім’я_поштового_сєрвера>

Наприклад: gdm@i.ua, dufi@bk.ru, franc_franc@gmail.com.

6. Для реєстрації поштові сервери пропонують прийняти угоду про використання поштової скриньки, у якій користувач має підтвердити свої наміри падати правдиві відомості про себе, не використовувати поштову скриньку для здійснення протизаконних дій, а також дій, що суперечать мережному етикету.

Якщо користувач погоджується із запропонованими умовами, на екрані відображається сторінка, що містить анкету, яку потрібно заповнити. Користувач заповнює її лише один раз при створенні скриньки. Деякі поля анкети є обов’язковими для заповнення. Як правило, вони позначені зірочкою. Одним із обов’язкових полів с адреса поштової скриньки, яку користувач має намір створити. Вона обирається за бажанням користувача. Як правило, ліва частина адреси поштової скриньки відображає ім’я користувача, його прізвище або вибирається довільно. Її називають логіном. При виборі логіну треба врахувати, що, можливо, скриньку з таким іменем вже має інший користувач, тому бажано обрати логін, який був би унікальним. Також потрібно захистити свою поштову скриньку від інших паролем.

Працюємо самостійно

1. Ukr net

http://ukr.net

Українська безкоштовна поштова служба Ukr net надає своїм клієнтам один із самих об’ємних у UA-пете поштових скриньок — 20 Мб, стандартні сервіси, адресна книга. Якщо клієнт протягом півроку не використовує адресу, поштова скринька анулюється. Мова сервера Ukr net — російська.

Україна онлайн

http://mail.online.ua

Поштовий сервіс професійної поштової системи і сервісів «Україна онлайн». Через поштову авторизацію користувач одержує доступ до всіх персональних сервісів порталу. Сервери розташовані в українських мережах, тому при роботі з поштою користувач не оплачуєте закордонний трафік. Легкий та зручний web-інтерфейс без нав’язливих банерів. 2 Гб дискового простору для пошти. Надійний захист від спаму та вірусів.

Ukrpost

http://www.ukrpost.net

На трьох мовах — рос., укр., англ. Обсяг скриньки на UKrpost невеликий — 4 Мб. Обмеженість обсягу компенсується різними сервісами — можливістю перенапрямку кореспонденції, роботи з поштою за допомогою мобільного телефону і т. д. Якщо протягом трьох місяців користувач не відвідує свою скриньку, то остання деактивується, листи зберігаються протягом трьох наступних місяців, після чого усе зникає.

Express Mail

http://mail.zp.ua

Одна з найстарших, створена в 1998 році за підтримкою компанії «Експрес». Після корінної реконструкції в серпні 2001 року Express Mail являє собою сучасний російськомовний сервер з поштовою скринькою обсягом 10 Мб, можливістю працювати з будь-якою поштовою програмою і відправляти не тільки листи, але і листівки. На сервері є форум.

Ua.fm

http://ua.fm

Поштова служба Ua.fm дарує коротку адресу, поштову скриньку на 10 Мб, необмежену кількість папок, прийом пошти з інших серверів і доступ до пошти через поштові програми.

Рамблер-пошта http://mail.rambler.ru Персональна поштова скринька розміром до 200 Мб. Користувач дістає можливість управляти розміром поштової скриньки, змінювати дизайн поштової скриньки, автоматично фільтрувати і обробляти вхідні повідомлення, використовувати поштові клієнти для роботи зі скринькою, доступ до всіх ресурсів Рамблера, на яких необхідна реєстрація.

Пошта Яндекса

http://mail.уandex.ru

Пошта Яндекса захищена Спамообороною — розробленою в Яндексі програмою

фільтрації спама та розсипок. Антивірус Dr. Web перевіряє всі вхідні і вихідні листи. Рекламу можна відключити при настройці. Користувач сам визначає розмір своєї поштової скриньки. Пошта Яндекса пропонує своїм користувачам ящик такого розміру, який їм потрібен.

Mail.ru

http://www.mail. ru

25 Мб для збереження листів, максимальний розмір листа 10 Мб, редактор HTML-листів, щоденник для планування часу, настроювання рівня безпеки й імені відправника, перекладач для текстів листів, перевірка орфографії, можливість відправити листівку і багато чого іншого.

Hot-box.ru

http://www.hotbox.ru

Має дві важливих переваги: можливість створення своєї домашньої веб-сторінки і вибір адреси електронної пошти зрізних доменів @land.ru, @fromru.com, @front.ru, @hotbox.ru, @pochtamt.ru, @mail 333.com, @pisem.net, @rbcmail. ru. Користувачеві Hotbox.ru надається 40 Мб дискового простору для збереження кореспонденції (максимальний сумарний розмір листа —15 Мб); а також англо-російський, російсько-англійський словник-перекладач, перевірка орфографії на двох мовах (російській й англійській) та інші сервіси, включаючи можливість роботи з кореспонденцією через поштову програму.

«Нова пошта»

http://www.newmail.ru

Проект «Нова пошта» дозволяє, крім створення поштової скриньки на одному з чотирьох доменов newmail.ru, nm.ru, hotmail.ru і nightmail.ru, безкоштовно зареєструвати доменне ім’я третього рівня. Кожен зареєстрований користувач безкоштовно одержує на сервері «Нова пошта» 32 Мб дискового простору, який користувач може самостійно відводити під пошту і під сайт із можливістю ftp-доступу.

KM.ru

http://www.freemail.ru

Пошта KM.ru , крім 15 Мб для збереження листів, доступу через поштову програму, пропонує такі нетрадиційні послуги: пошук по ваших листах, створення «чорного» і «білого» списку респондентів і захист від спама.

3. Завдяки електронній адресі можна ідентифікувати будь-якого абонента в мережі. Усі адреси мають бути унікальними, тобто на одному поштовому сервері не можна створювати дві поштові скриньки з однаковими назвами. Звісно, ніхто не забороняє користувачам мати поштові скриньки на різних серверах та надавати їм однакові або різні імена. Якщо поштова скринька вже створена на поштовому сервері Ukr net, то на поштовому сервері Gmail.com з таким же ім’ям створити скриньку не вдасться, тому що вони знаходяться на одному поштовому сервері. В принципі, усі поля однакові, але в поштовому сервері Gmail.com є ще одне поле. Це поле прив’язує поштову скриньку з номером телефону.

Досліджуємо

Вправа 2.

Відмінність:

1. У FreeMail є можливість мати особисті дані, у Google — все під контролем адміністратора.

2. У FreeMail реєстрація ведеться шляхом заповнення відповідної форми і надання правдивої інформації. В Google може зареєструватися й третя особа, не підтверджуючи свою особистість.

3. У FreeMail ви можете відновити свій акаунт, а в Google не надає цього, адже ваша особиста інформація може бути не правдива.

4. У FreeMail можна змінювати умови контракту.

Схожі:

1. В обох аккаунтах є право заблокувати вас, якщо ви користуєтесь не неналежними речами (порнографічний матеріал).

2. Ви не можете використати аккаунт не за призначенням.

3. Можна відмінити прийом інформації від адміністратора.

4. Вас без вашої згоди можуть видалити в будь-який час.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити