Розв’язання вправ та завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА» Н. В. Морзе 7 клас - 2015 рік

Розділ 2. МОДЕЛЮВАННЯ

10. Практична робота № 3

Структурування та класифікація відомостей з використанням карт знань:

✵ Відкрити поштову скриньку, натиснути кнопку Написати лист, заповнити всі необхідні поля і натиснути кнопку Відправити.

✵ Скористатися пошуковими системами.

✵ Знайти малюнок → виділити його → натиснути на ньому ПКМ → обрати команду «Зберегти малюнок як...» або «Копіювати малюнок».

1. Завантажити програму FreeMind: ПУСК → Програми → FreeMind (рис. 10.6.)

Рис. 10.6. Завантаження програми FreeMind.

В результаті з’явиться вікно програми FreeMind (pис. 10.7.):

Рис. 10.7. Головне вікно програми FreeMind.

2. На першому етапі створення карти знань необхідно створити головний вузол, для чого активізувати команду Створити меню Файл (рис. 10.8.).

Рис. 10.8. Вікно створення нової карти-знань у програми FreeMind.

3. У завантажене зображення головного вузла замість назви за замовчуванням Нова карта, вписати назву вузла — Споживчий кредит. Для цього на вузлі натиснути правою кнопкою миші і обрати з контекстного меню, що з’явиться, команду Редагувати. Ввести назву вузла — Споживчий кредит, підтвердити введення, натиснувши клавішу Enter.

PИС. 10.9. Вікна редагування головного вузла.

4. Для створення підпорядкованого (дочірнього) вузла необхідно на головному вузлі натиснути праву кнопку миші і з контекстного меню, що з’явиться, обрати команду Новий підпорядкований вузол (рис. 10.10). У запропонований рядок ввести назву підпорядкованого вузла — За суб’єктами кредитування.

Рис. 10.10. Вікно створення дочірнього вузла карти.

5. Для створення підпорядкованого (дочірнього) вузла другого рівня необхідно на вузлі За суб’єктами кредитування натиснути праву кнопку миші і з контекстного меню, що з’явиться, знову обрати команду Новий підпорядкований вузол (рис. 10.11). У запропонований рядок ввести назву підпорядкованого вузла — За споживчі і нагальні потреби.

Рис. 10.11. Вікно створення дочірнього вузла карт другого порядку.

6. Наступним кроком буде процес форматування вузлів (зміна зображення, розміру, гарнітури шрифту, кольору фону і т.п.). Для цього необхідно на вузлі За споживчі і нагальні потреби активізувати контекстне меню (викликати за допомогою правої кнопки миші) (рис. 10.12), обрати команду Форматі виділити команду відповідно до того, який параметр вузла потребує форматування. В нашому випадку ми обираємо наступну комбінацію команд:

Формат → Жирний (рис. 10.12);

Формат → Колір вузла (у вікні Формат вибору кольору, що з’явиться, вибрати довільний колір — Червоний) «Вибрати колір» → Колір фону вузла → «Вибрати колір». Після кожного вибору тиснемо Enter або ОК (рис. 10.13).

Рис. 10.12. Вікно вибору об’єкта та стилю форматування.

Рис. 10.13. Вікно вибору кольору вузла.

7. Аналогічно п. 6 відформатувати усі підпорядковані вузли карти знань Споживчий кредит відповідно до рис. 10.2 — зробити посилання в різних збільшеннях.

8. Вставка піктограми для головного або підпорядкованого вузла відбувається за наступним алгоритмом: натиснути праву кнопку миші на потрібному вузлі, обрати з контекстного меню команди Вставка → Піктограма і на панелі, що з’явиться ліворуч, виділити значок Піктограми (рис. 10.14).

Рис. 10.14. Вставка піктограми у FreeMind.

9. Аналогічно п. 8 розмістити біля усіх вузлів карти знань Споживчий кредит різноманітні піктограми відповідно до рис. 10.2 — зробити посилання в різних збільшеннях.

10. Вставка хмари.

Ліва кнопка миші (по вузлу) → Права кнопка (по вузлу) → Вставка → Хмара.

Рис. 10.15.

Вставляємо піктограми і форматуємо вузли другого рівня.

Рис. 10.16. Форматування вузлів другого рівня.

11. Вставляємо пояснення. У нижньому вікні набираємо і форматуємо текст пояснення.

12. При наведенні мишки на вузол буде показано текст пояснення.

Рис. 10.17. Текст пояснення.

13. Вставляємо малюнок. Правою кнопкою по вузлу → Вставка → Зображення з файлу (вибираємо потрібний файл).

14. Можемо поміняти колір фону основного вузла, як описано вище (Права кнопка → Формат → Фоновий колір вузла).

Завдання 1.5

Відкрити поштову скриньку, натиснути кнопку Написати лист, заповнити всі необхідні поля, натиснути кнопку Прикріпити (вибрати файл) і натиснути кнопку Відправити.

Завдання 2.1

Стебло, листочки, плід, квітка, коренева система.

Завдання 2.7

Відкрити поштову скриньку, натиснути кнопку Написати лист, заповнити всі необхідні поля, натиснути кнопку Прикріпити (вибрати файл) і натиснути кнопку Відправити.

Завдання 3.6

Відкрити поштову скриньку, натиснути кнопку Написати лист, заповнити всі необхідні поля, натиснути кнопку Прикріпити (вибрати файл) і натиснути кнопку Відправити.

Завдання 4.1

Завдання 4.4

Відкрити поштову скриньку, натиснути кнопку Написати лист, заповнити всі необхідні поля, натисни кнопку Прикріпити (вибрати файл) і натиснути кнопку Відправити.

Завдання 5.1


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити