Розв’язання вправ та завдань до підручника «ІНФОРМАТИКА» Н. В. Морзе 7 клас - 2015 рік

Розділ 4. ТАБЛИЧНИЙ ПРОЦЕСОР

26. Обчислення в електронних таблицях

1. Зробити комірку активною (натиснути на ній ЛКМ), в рядку формул буде відображено її зміст — формула, текст чи просто число.

2. Порядок виконання арифметичних дій у формулах визначається за правилами математики. Піднесення до степеня виконується в першу чергу, а потім — множення й ділення. Останнім виконуються операції додавання та віднімання. Усі операції виконуються в порядку запису послідовно зліва направо. За допомогою використання дужок можна змінити порядок виконання арифметичних операцій: вираз, записаний у дужках, обчислюється в першу чергу. Так, але якщо в математиці в формулі спочатку іде вираз, а потім знак дорівнює, то в табличному процесорі — спочатку іде знак дорівнює, а потім основна формула.

3. Для оптимізації однотипних розрахунків можна скопіювати формулу до клітинок відповідного діапазону. При цьому достатньо скористатися засобом автозаповнення.

4. Формули можуть містити: =СУММ(В4:В8)+36 — функцію, посилання на клітинки, оператори та конкретні значення, а функції можуть містити тільки посилання на клітинки та значення.

5. Ввести необхідні дані в таблицю. Потім в комірку, куди ми вводимо формулу, ставимо знак «=». Потім використовуємо функцію СРЗНАЧ зі списку функцій. Виділяємо дані, за якими потрібно знайти середнє значення, і натискаємо кнопку Ок.

6. # ССЬІЛКА! (#REF!) — означає неправильне використання посилань, які є у формулі.

#ДЕЛ/0! (#DIV/0!) — спроба ділення на нуль.

Працюємо самостійно

1. Завдання

2. Завдання

3. Завдання


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити