ІНФОРМАТИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника Й. Я. Ривкінда - 2017 рік

Відповіді на запитання (стор. 60)

1. Організовано наповнити бази даних допоможе автоматизована пошукова система — система, котра складається з персоналу та комплексу засобів автоматизації його діяльності, що реалізує інформаційну технологію виконання установлених функцій. Досвід і практика створення систем в різних сферах діяльності дозволяє дати більш широке і універсальне визначення, яке повніше відображає всі аспекти їх сутності.

2. Для отримання релевантних результатів пошуку використовують спеціальні засоби. Якщо пошуковим запитом є деяка фраза, то під час звичайного пошуку отримаємо посилання на веб-сторінки, у тексті яких трапляються всі або деякі слова цієї фрази.

3. Пошук за одним словом у більшості випадків призводить до формування величезного списку веб-сторінок, на яких воно зустрічається. Наприклад, пошук за словом «погода» за допомогою google.com.ua дає 26600000 сторінок з цим словом. Знайти в ньому потрібні ресурси непросто, і тому пошук за одним словом малоефективний. Набагато ефективнішим є пошук за кількома словами, але тут важливу роль відіграє правило, котре вказує пошуковій системі, як опрацювати групу слів.

Для ефективного пошуку за кількома ключовими словами потрібні спеціальні вказівки, які дозволяють зв’язати окремі слова між собою. Ці вказівки в пошукових системах утворюють спеціальну, як правило, нескладну мову запитів, що містить кілька вказівок.

4. Кожна пошукова система має свою власну мову запитів, і при використанні різних пошукових систем треба знати особливості коленої. Тому доцільно переглянути сторінку із довідковою інформацією про методи здійснення пошуку.

5. Загальні правила розширеного пошуку

✵ краще використовувати початкову форму слова, інші будуть знайдені автоматично (тобто, запит зі словом університет дозволить знайти сторінки з словами університет, університеті, університетом тощо);

✵ не має значення з якої літери (великої/малої) писати слово, будуть знайдені всі варіанти;

✵ якщо в запиті кілька слів, то буде знайдено документи що містять обидва слова. Спочатку будуть запропоновані сторінки де ці два слова розміщено поряд один з одним. Наприклад, запит погода Бердянськ, дасть 12400 сторінок, перша із запропонованих Погода в м. Бердянськ — METEОPRОG і є потрібного.

✵ якщо кілька слів запита взято у лапки, то буде знайдено всі документи де два слова обов’язково стоять поряд. Наприклад, запит «погода Бердянськ» дає тільки два посилання, обидва містять потрібну інформацію.

✵ якщо перед одним із слів запита набрати знак мінус, то будуть знайдені документи де є інші слова запита, але немає слова з мінусом. Наприклад, запит погода — Бердянськ дозволяє одержати документи де є слово погода, але немає слова Бердянськ. Найчастіше з мінусом пишуть слово купити, що дозволяє відсіяти численні магазини

6. Добірки посилань призначені для зручного і релевантного пошуку відомостей в Інтернеті. Вони створюються на окремих сайтах з визначеною тематикою.

7. Пошукові каталоги — це один зі способів організації та категоризації гіперпосилань на сайти. Це модеровані і тематично погруповані збірки сайтів. Каталоги не дають змогу власникам сайтів (а також й іншим користувачам) розголошувати сайти разом з коротким описом до розгляду, а після перегляду і перевірки таке розголошення затверджується модератором каталогу. Категоризація сайту базується на змісті цілого сайту, а не окремих його сторінок або ключових слів. Залежно від принципів роботи каталогу сайт може бути приписаний до однієї чи до кількох категорій або підкатегорій.

8. Експертні системи вирішують реальні проблеми, які зазвичай постають перед фахівцем — експертом. Тому для формування експертної системи потрібно спочатку одержати підходящі знання від людини — експерта. Таке знання по своїй природі є скоріше чисто евристичним, а не абсолютним, змістом якого є безсумнівні факти.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити