ІНФОРМАТИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника Й. Я. Ривкінда - 2017 рік

Відповіді на запитання (стор. 69)

1. У процесі створення презентації потрібно проявити себе як сценарист, режисер і художник, вимогливий глядач. Створення презентації складається відповідно з трьох базових етапів:

1. Планування.

2. Розробка.

3. Репетиція.

Планування презентації—це багатокрокова процедура, що включає визначення мети, дослідження аудиторії, формування структури і логіки подання матеріалу.

Розробка презентації — це, власне, підготовка слайдів презентації. Вона включає визначення змісту і співвідношення текстової та графічної інформації. Причому лише у момент наповнення ви зрозумієте, коли є сенс показати матеріал одним цілим, а коли частини матеріалу потрібно подавати одна за одною.

Репетиція презентації — це перевірка та налаштування створеної презентації. Ви перевіряєте те, наскільки вдало «змонтували» матеріал, наскільки доречні переходи між слайдами. Зрештою, ви дивитеся на результати своєї роботи як сторонній спостерігач і запитуєте себе: наскільки презентація є ефективною і чи досягнуто поставленої мети?

2. Композиція — наука про узгодження складових об'єкта для надання йому зовнішньої привабливості та функціональності, а також результат такого узгодження.

Властивості композиції презентації:

✵ цілісність — створює у глядача відчуття єдиного цілого;

✵ виразність — визначає наскільки точно подано основну ідею;

✵ динамічність — вказує на швидкість зміни станів об'єкта;

✵ симетрія і асиметрія — вказують на взаємне розташування об’єктів.

3. Колористика. Для створення ефективної та гармонійної презентації потрібно правильно вибрати її основний колір. Основний колір для презентації — це колір тла більшості слайдів, який і буде створювати загальний настрій глядача. Під час вибору основного кольору потрібно зважати на так звану психологічну характеристику кольорів. Вона виражає вплив кольорів на психічний стан людини. Цей вплив може відрізнятися залежно від віку, соціального статусу та настрою людини. Запровадимо такі поняття:

контрастні кольори — два кольори, між якими на поданому далі кольоровому крузі розташовано 3 проміжні кольори. Наприклад синій і червоний, фіолетовий і помаранчевий тощо;

додаткові кольори — два кольори, що розташовані один напроти одного па кольоровому крузі. Наприклад синій і помаранчевий, фіолетовий і жовтий тощо;

монохроматичні (відтінкові) кольори — кольори, що розташовані в одному секторі на кольоровому крузі. Це фактично один колір з різною насиченістю;

теплі кольори — кольори, що розташовані в правих секторах кольорового круга від червоного до жовто-зеленого;

холодні кольори — кольори, що розташовані в лівих секторах кольорового круга від пурпурного до зеленого.

4. Ергономіка — наука, що вивчає поряд з іншим систему рухів людини у процесі виробничої діяльності. Ергономіку широко використовують під час проектування інтерфейсів користувача. Впровадження її досягнень дає змогу створити комфортні умови в роботі з відповідним програмним забезпеченням, сприяти збереженню здоров’я та зниженню втоми, підвищенню ефективності праці. Під час створення презентацій потрібно продумати розташування елементів керування таким чином, щоб користувачу не доводилося постійно переміщувати вказівник з одного краю слайда на інший, щоб елементи керування чітко розрізнялися між собою, розміри забезпечували їх швидкий і легкий вибір тощо.

5. Стильове оформлення презентацій. При створенні нової презентації на основі шаблону або наявної презентації вибирають і певний стиль оформлення. Під стилем розуміють сукупність величин властивостей різних об’єктів.

Стиль оформлення слайда задає:

✵ формат символів — шрифт, розмір символів, накреслення, ефекти, колір;

✵ формат тла — колір, наявність, розміщення та вид графічних об’єктів;

✵ додаткові кольори;

✵ формат графічних та інших об’єктів.

У будь-який момент роботи над презентацією можна змінити стиль її оформлення. Для цього використовуються так звані шаблони оформлення презентації. Професійні дизайнери — розробники шаблонів — враховували основні принципи дизайну слайдів, і тому користувачу-початківцю з метою уникнення помилок краще використовувати вже наявні шаблони.

6. Макет слайду — це умовна схема слайду, яка визначає розташування на ньому об’єктів.

7. Для редагування макету слайду . потрібно у контекстному меню панелі Слайди вибрати Макети слайдів. Вибір макету здійснюють на панелі Шари, розташованій праворуч на програмному вікні LibreOffice Impress.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити