ІНФОРМАТИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника Й. Я. Ривкінда - 2017 рік

Відповіді на запитання (стор. 153)

1. Карта знань — це інформаційна модель, подана у структурній формі, яка наочно відображає взаємозв’язки між об’єктами та явищами деякої предметної області.

Така карта дозволяє зобразити певний процес або ідею повністю, а також утримувати одночасно у свідомості значну кількість даних, демонструвати зв’язки між окремими частинами, запам’ятовувати матеріали та відтворювати їх навіть через тривалий термін у системі знань про певний об’єкт у певній галузі.

2. Карта знань містить один центральний об’єкт — кореневий вузол, від якого розходяться гілки з підписами — вузли. Вузол, що є відгалуженням від деякого попереднього вузла, називають дочірнім вузлом, а попередній вузол — батьківським.

3. Щоб побудувати карти знань можна використовувати Free Mind — одну із найпоширеніших, безкоштовних програм та XMind.

4. Використовуючи редактори карт знань можна створювати, редагувати, форматувати, зберігати та друкувати , керувати їх показом, здійснювати пошук текста у вузлах.

5. Для створення нового документа, у якому буде розроблятися карта знань, потрібно виконати Файл-Новий.

6. Редагування карти знань:

✵ переносити вузли вліво або вправо відносно кореневого вузла Переміщення — Node Left або Node Right;

✵ переміщувати з однієї гілки на іншу Переміщення — Node Left або Node Right;

✵ видаляти, копіювати вузли.

7. На картах знань можна змінювати формат символів у вузлах, колір фону вузла, колір, тип і товщину ліній, тип вузлів. Команди для виконання всіх операції розміщено в меню Формат і в контекстних меню вузлів карти.

8. Карти знань зберігаються у файлах з розширенням імені mm. Щоб зберегти створену карту, потрібно виконати Файл-Зберегти як, вибрати папку для збереження, ввести ім’я файлу та вибрати кнопку Save. Також карту знань можна зберегти як зображення типу PNG та JPEG. Файли з розширенням mm можна потім знову відкрити в редакторі створення карт та відредагувати та внести зміни до карти. Карти, що збережені в форматі PNG та JPEG змінити не можна, можна лише переглянути їх за допомогою засобу перегляду інформації.

9. Керування показом карти знань полягає в більш ефективнішому показі, щоб глядачі мали змогу в повній мірі все побачити. Також шляхом грамотного переміщення по вузлам, гілкам та вибору таких функцій як додавання нотатків та відкриття гіперпосилання, показ може перетворитися на маленьке шоу.

Щоб карта вмістилася в межах робочої області, можна приховати частину гілок. Для цього вибрати вузол і виконати Переміщення — Розвернути\Скрутити. Для розміщення кореневого вузла по центру робочої області потрібно натиснути ESC.

10. Змінювати нічого не потрібно.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити