ІНФОРМАТИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника Й. Я. Ривкінда - 2017 рік

Відповіді на запитання (стор. 40)

1. Основною структурою мережі Інтернет є високошвидкісні канали передавання даних.

2. До складу набору протоколів ТСР\ IP включено протоколи, які забезпечують функціонування різних служб Інтернету.

3. Доменним ім’ям називається адреса ресурсу в мережі, яка записана з використанням слів або їх скорочень, що розділені крапкою.

Доменне ім’я — це послідовність розділених крапками слів, яка зіставляється з певною ІР-адресою.

Приклади доменного ім’я: 68.92.6.168., tops.org.ua, www.mon.gov.ua,ostriv.in.ua, google.com та ін.

4. Домени першого (або верхнього) рівня.

У розглянутому прикладі доменом першого рівня буде .org. Як правило, домени першого рівня можна поділити на дві основні групи:

а) Домени спільного користування. Вони відображають види діяльності. Наприклад, .com — комерційні сайти, .net — технічні сайти, info — інформаційні, .edu — освітні та інші.

б) Географічні (національні) домени. Вони визначають, якій країні належить сайт. Наприклад, .in — Індія, .uа — Україна, .fг — Франція, .id — Індонезія та інші.

5. Для того, щоб отримати доменне ім’я для власного ресурсу, потрібно звернутися до регіонального регістратора доменних імен. Інколи доменне ім’я може надати інтернет-провайдер.

6. DNS (англ. Domain Name System — система доменних імен) — комп’ютерна розподілена система для отримання інформації про домени. Найчастіше використовується для отримання ІР- адреси за ім’ям хосту (комп’ютера або пристрою), отримання інформації про маршрутизацію пошти та про обслуговуючі вузли для протоколів у домену.

7. URL-адреса ресурсу (англійською Universal Resource Locator — універсальний локатор ресурсу) — адреса, що містить назву протоколу доступу до інформаційного ресурсу, типу ресурсу, адресу сервера, иа якому його зберігають, назви теки й файлу відповідного документа. Наприклад: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page11. Структура URL-адреси ресурсу протокол//назва_сервера:номер_порту/шлях/назва_файлу

8. Зв’язок між доменним ім’ям та URL-адресою. Проте ні IP-адреси, ні доменного імені сервера недостатньо для того, щоб дістати з нього конкретний документ. Для одержання доступу до файлу потрібно задати ще й протокол, за допомогою якого буде здійснено доступ, а також шлях до цього файлу та його ім'я. Усі ці елементи містяться в URL(Universal Resource Locator — універсальний локатор ресурсу).

9. Способи підключення до мережі Інтернет:

а) Комутуючий віддалений доступ (DialUp);

б) ADSL-Інтернет;

в) мобільний інтернет;

г) супутниковий інтернет;

д) Wi-Fi-Інтернет.

10. До функцій провайдерів услуг Інтернету належить якісне представлення доступу до мережі Інтернет.






Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити