ІНФОРМАТИКА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника Й. Я. Ривкінда - 2017 рік

Завдання (стор. 41)

1. Повідомлення про створення мережі ARPANET

Майже відразу після того як були створені перші комп’ютери, виникла необхідність в обміні інформації між машинами. Спочатку це робилося шляхом запису інформації на проміжний носій (такий як магнітна стрічка або перфокарти) і фізичним переносом цього носія на іншу машину.

На початку 60-х років вчені, котрі працювали в області комп’ютерних технологій у різних частинах СІЛА, почали шукати шляхи для встановлення безпосереднього зв’язку між машинами і їхніми користувачами.

До кінця 60-х років уряд Сполучених Штатів Америки прийшов до розуміння величезної ролі комп’ютерів в утворенні-, а також у дослідженнях і розробках, що ставляться до військової сфери. Виходячи із цього, уряд США вирішив фінансувати створення експериментальної мережі, що сприяла б успішному проведенню досліджень у віддалених наукових центрах і розвивала б практику обміну інформацією. Ця мережа, заснована Агентством перспективних досліджень США (US Advanced Research Project Agency), була названа ARPANET.

Розвиток мережі ARPANET

Однієї з головних цілей досліджень, що проводилися в ARPANET, було створення мережі, що зберігає працездатність при порушенні зв’язку між окремими її частинами. Крім того, ця мережа повинна була дозволяти виключати вузли або додавати нові вузли з мінімальними витратами, а також надавати комп’ютерам різних типів можливість легко зв’язуватися між собою.

Одним з головних підсумків розвитку ARPANET, успадкованих сьогоднішнім Internet, стало створення мережних протоколів TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol. Протокол керування передачею/Протокол Internet) — «мови», на якій комп’ютери, включені в мережу, спілкуються між собою. В 70-і роки протоколи TCP/IP стали стандартними для ARPANET. У цей же час уряд США став сприяти використанню ARPANET для освітніх цілей. Збільшення числа користувачів сприяло появі багатьох мережних послуг, доступних у сучасному Internet, включаючи електронну пошту (E-Mail), передачу файлів (FTP) і доступ до віддалених комп’ютерів у режимі терміналу (Remote login).

2.

Доменне ім’я

Домен верхнього рівня

Національна належність

Сфера діяльності

nene.gov.ua

ua

Україна

Урядовий сайт

informatic.org.ua

ua

Україна

Освітній сайт

windowshelp.microsoft.com

com

Міжнародна

Комерційні сайти

sumdu.edu.ua

ua

Україна

Освітні

news.inetmail.info

info

Міжнародні

Інформаційні

it.ridne.net

net

Міжнародні

Організації, пов’язані з мережею

3. Man.gov.ua — Освітня. Мала академія наук.

Uk.wikipedia.org — Інформаційна.

Hostmaster.net.ua — Регістрація доменних імен.

Ua.textreferat.com — Освітня. Написання та пошук рефератів.

windowshelp.microsoft.com — Комерційний, пов’язаний з компанію Майкрасофт.

4.

URL адреса

Протокол

Доменне ім’я

Шлях

Ім’я файла

http://formula.co.ua/vectors.php

http

formula.co.ua

vectors.php

http://www.ednu.kiev.ua/index_u.htm

http

www.ednu.kiev.ua

http://www.nenc.gov.ua/isef/view/index.php

http

www.nenc.gov.ua

isef/view

index.php

а) немає рисочок / між доменним ім’ям, шляхом та ім’ям файлу;

б) нахил рисочок не в той бік;

в) немає доменного ім’я та шляху;

г) вірний URL адрес.

6. Домен .uа Торгова марка

Доменні імена другого рівня в домені .uа реєструються на підставі свідоцтва на знак для товарів і послуг. Крім зареєстрованого нік-хендлу в базі UANIC, для реєстрації домену необхідно передати нам скап-копію оригіналу Торгової марки. У разі якщо власник ТМ і власник майбутнього домену — різні особи, необхідно надати нам копію ліцензійної угоди про передачу прав на використання товарного знаку і, в разі потреби, копії інших документів, що підтверджують право використання даної торгової марки. Будь-які інші документи (експертиза знаку, авторське право на твір і т.д.) не є підставою для реєстрації імені в зоні .uа. Дана умова також відноситься до процедури трансферу і зміни власника доменного імені .uа.

✵ Домен .gov.ua

Домен .gov.ua призначений для державних закладів, що діють на території України. Перелік документів і даних, необхідних для реєстрації домену .gov.uа, опублікований на сайті http://www.gov.ua/.

✵ Домен .edu.ua

Доменні імена в зоні .edu.ua делегуються освітнім закладам (ВНЗ 3-4 рівня акредитації), які діють на території України

у відповідності до існуючого законодавства.

Вимоги до реєстрації домену .edu.ua вказані на сайті адміністрації зони — http:// nic.edu.ua/.

7. Інтернет-провайдер надає доступ до мережі Інтернет та Wi-Fi. Також може надавати послуги телебачення.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити