Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М.Я. Плющ 10 клас - 2010 рік

502. І. Поводити себе, ставитися до людей, брати участь, замовляти обід, довести теорему, винести подяку, думати про сказане, давати оцінку, відігравати важливу роль, показувати фільм, дякувати вчителеві.

506. 1. А. 2. А. 3. В. 4. А. 5. Г. 6. Г. 7. А. 8. Г. 9. А. 11. Б. 12. Б. 13. В. 14. Б. 15. В. 16. Г. 17. В. 18. В. 19. В. 20. В. 21. Б. 22. Г.

514. Перевернула душу: куций, мов заячий хвіст; хоч на край світу; має олію в голові; землі під собою не чую; утру маку; збитися з дороги; мати розлуку з душею; хоч греблю гати; став як мурований; де не досій, то вродишся.

517. І. Вибравши слушну хвилину, чортяка мене не вхопить, посварилась кулаком, набратися розуму, такого добра бракувало.

II        (3). І в них теж чомусь вискакували кленки, розсихались обручі, губились ключі від розуму, не варив баняк, у голові літали джмелі, замість мізків росла капуста, не родило в черепку, не було  під чуприною, розум якось втулявся аж у п’яти і на в’язах стирчала макітра... (коми між частинами складного безсполучникового речення)

532. І, ІІ. І стоїть Україна перед нашим духовним зором у вогні, як неопалима купина. 2. Чи ж не лягли ми каменем наріжним до мавзолея нашим переможцям. 3. Ті, що не хочуть братися за розум, потім хапаються за голову. 4. Нас картати є за що. Це так, хоч би що там і хто говорив. Ми не маємо нині підстав дерти носасвого догори. 5. У наймах не можна сидіти згорнувши руки. (кома не ставиться через неподільність фразеологізму) 6. Григорій слухав увесь той гамір,  зціпивши зуби, і йому паморочилась голова (комою відокремлено дієприкметниковий зворот).

549. 1. В. 2. В. 3. В. 4. Г. 5. В. 6. Г. 7. В.

586. Приземлення, заморський, розпалив, музикант, прочитали, прекрасний, червоно, хлопченя, прискорювати, задерев’янілий, по-нашому, недокінчений, безжурно, примирення, розробити, захист, гідність, залік.

593. І. II. бути, мати, нести, робити, земля, хліб, сіль, білий.

598.   Прибігти (бігти). Навпростець (простувати). Медичний (медицина). Мудрець (мудрий). Багатий (багатство). Веселий (веселити). Подвоїти (двоїти). Гайочок (гайок). Привести (вести).

599.   Приспів, призвук, присмак, присвист; згадати, змити, зрости, зсипати; превисокий, преширокий, прегострий, пречистий, превеликий, прекорисливий, позасистемний, нехудожній, прехитрий, прерідний.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.