Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» С. О. Карамана 11 клас - 2012 рік

СТИЛІСТИКА СИНТАКСИСУ

 

§ 29. Синоніміка обставин. Порівняльний зворот. Його функції в реченні

319.   1. Я машинально (сп. д.) збираю цвіт яблуні і прикладаю холодну од роси (прич.) квітку до лиця (місця). 2. Вони збиралися круг візка (місця), як чорний, бджолиний рій (порів. зв.). 3. Виходить дівчина із хати (місця) води з криниці (місця) набирати (мети). 4. Юрій Смолич писав романи швидше (сп. дії), аніж критики рецензії на них (порів. зв.).

320.   Способу дії: логікам наперекір.

Міри і ступеня: двічі.

Місця: над верховіттям, тут, на самому краю світу, на останньому крузі.

Часу: і при щасті, ідучи в поле, в понеділок вранці, весною.

Причини: віл пилюки, з суму, з туги.

Мети: освіту здобувати, задля сміття.

Умови: не спитавши броду.

Порівняльний зворот — це сполучення слів, яке образно характеризує дію чи якісну ознаку предмета думки: очі, як волошки.

322. З порівняльними зворотами: Як все живе, течуть піски пустелі. І, як тінь докори, наступе копитом осінь сухоребра на поля сумні. В ньому я чую зневажливу, як милостиня, поблажливість самовпевненої людини. Повільно, наче виконуючи циганський обряд, занурюю в долоні обличчя. Нам треба нервів, наче  з дроту, бажань, як залізобетон.

З однорідними присудками: Десна — мов шабля. Ген неба край — як золото. Говорив Нюра повільно, по-дитячому карбував «р», мови пробував розкусити волоський горіх.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.