Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» С. О. Карамана 11 клас - 2012 рік

СТИЛІСТИКА ЯК РОЗДІЛ НАУКИ ПРО МОВУ

 

§ 10. Епістолярний стиль

ПОЯСНЕННЯ

 Ознаки епістолярного стилю:

 — дата написання листа;

 — підпис;

 — звертання до адресата;

 — прощання;

 — Ти, Ви з великої літери (якщо звертання до однієї особи);

 — питання;

 — суфікси, що надають назві адресата позитивної чи негативної оцінки;

 — монологічність.

119. Приймати пропозицію чи ухвалити пропозицію?

Дієслово «приймати:» означає «одержувати, перебирати» («Месники дужі приймуть мою зброю», — Леся Українка), «брати» («Ну, нема часу балакати —приймай гроші». — Словник Б. Грінченка), «давати комусь притулок, пригощати» («Прийняв його Бородай на зиму за харч та одежу». — Панас Мирний), «уважати за когось» («То ви мене приймаєте на вітрогонку?» — І. Нечуй-Левицький), «забирати» («Лаврін прийняв драбину». — І. Нечуй-Левицький).

Негаразд буде по-українському сказати прийняти пропозицію; треба — схвалити пропозицію, якщо присутні на зборах поставились до запропонованогоприхильно; й ухвалити пропозицію, якщо пропозиція стала резолюцією зборів.  Узагалі, замість вислову прийняти постанову треба користуватись дієсловом  ухвалити або постановити.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.