Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 11 клас - 2012 рік

§ 10. Текст і його ознаки. Текст у професійному спілкуванні

132. III. Заповідник — територія або архітектурна споруда, яка перебуває під охороною держави.

Спадщина — 1. Майно, що переходить після смерті його власника, до іншої особи, добро, батьківщина, дідизна. 2. Явища науки, культури, побуту, що залишилися від попередніх часів, від попередніх діячів.

Витвір — 1. Те. що зроблене, створене ким-небудь і реально існує в тій чи іншій формі — твір, плід, виплід, творіння. 2. Те, що утворилося в результаті розвитку чого-небудь або якоїсь дії, є породженням, наслідком чогось.

IV.                                              Таємничий горіх

План

1. Легенда про морський кокос.

2. Відкриття француза Барде.

3.Сейшельський заповідник — об’єкт світової спадщини.

4.Тридцятиметрові красуні-пальми — гордість сейшельців.

133.І. 3— 1 — 2.

135. III. Не шкідливі, сформованими, розв’язати, превеликий.

137.     Зате потім, коли кожен м’яз ставав слухняним, нічого кращого не було за імпровізований футбол. [ .(коли ), ]. (Складнопідрядне речення з підрядним часу; коми ставлять для виділення підрядної частини, яка знаходиться всередині головної). Тут уже нетреба було нікого контролювати, і м’яч під ногами, виписуючи найнеможливіші зигзаги, лунко відгукувався на кожен удар. [ ] і [ ] (Складносурядне речення; кома ставиться перед сполучником і між частинами складносурядного речення; друга частина речення ускладнена відокремленою обставиною, що виражена дієприслівниковим зворотом.)

138.     Висловлювання на професійну тему.

1. Агроном.

Згідно з планом роботи агропідприємства «Соняшник» на перше півріччя зусилля колективу були спрямовані на розв’язання проблем щодо виведення нових сортів польових, садових та городніх культур. Із цією метою складено графік роботи дослідницьких лабораторій щодо виведення вищезазначених культур. Крім того, десятеро працівників агропідприємства були направлені на курси підвищення кваліфікації, де мали змогу підвищити свої знання, вдосконалити вміння та навички, необхідні для проведення зазначених робіт.

У результаті злагодженої роботи всього колективу у першому півріччі виведено три сорти помідорів, які вже цього року можуть дати гарний врожай.

Для розповсюдження інформації про нові сорти овочевих культур було організована рекламні акції на місцевих ринках, а також проведено ярмарок, на якому мешканці міста могли придбати товар за цінами, що на 15-20 відсотків нижчі за ринкові. Подальша робота колективу має бути спрямована на вдосконалення одержаних результатів,

Дякую за увагу.

2. Лікар.

Шановний Юрію Миколайовичу, вам бажано перебувати в окремій кімнаті і обмежити на деякий час спілкування з членами родини. А ви, Маргирито Петрівно, одягайте маску під час спілкування з хворим. Змінюйте її кожні 4 години. Після спілкування з хворим не забувайте ретельно вимити руки з милом, прочистити носові ходи, прополоскати рот кип’яченою водою. Подбайте про те, щоб у Юрія Миколайовича був окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни. Частіше провітрюйте приміщення, підтримуйте чистоту. Приймете ліки згідно з рецептом, який я вам виписала. Не займайтесь самолікуванням — це небезпечної А якщо виникнуть запитання, телефонуйте мені. До побачення.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити