Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 11 клас - 2012 рік

§ 12. Види і типи текстів

155.III. Стиль тексту — публіцистичний, тип — розповідь, жанр — стаття.

156.IIIПеред світанком і степ, і село, у якому окопалися німці, зовсім притихли. Ані звуку ніде. (Кома перед повторюваним сполучником і, що з’єднує однорідні підмети, комами виділяється також підрядна частина речення.) Навіть ракети не злітали вже над позиціями. (Просте неускладнене речення.) Усе примовкло,скорилося сну. (Кома між однорідними присудками.) Аж раптом позаду батальйону кресонули спалахи. (Просте неускладнене речення.) У кількох місцях і одразу. (Просте неускладнене речення.) Люди інстинктивно оглядаються. (Просте неускладнене речення.) В цю мить свистять над головою снаряди, роздирають тишу гучними вибухами, які стрясають і степ, і село, і небо над селом. (Комаміж однорідними присудками, що не з’єднані сполучниками; кома між частинами СПР, коми між однорідними додатками, з’єднаними повторюваним сполучником і.) Батальйон щільніше припав до землі, однак земля не приймає його ревних обіймів, земляздригається і норовить викинути людей із маленьких, виритих на всяк випадок окопів; снаряди лягають близько, окремі — зовсім поруч, і це ще більше лякаєнеобстріляних чи одвиклих від обстрілу солдатів (Коми між частинами складного речення; кома між однорідними означеннями, що виражені одиничним прикметником та дієприкметниковим зворотом; тире ставимо на місці пропущеного дієслова-присудка.) (Д. Міщенко).

162.                                     І знову про текст

Щоб висловити думку повноцінно

І привернуть увагу слухачів,

Ти текстом користуйся неодмінно —

Єднанням звуків, речень, певних слів.

Подбай про їх зв'язок, логічність.

Не забувай про лаконічність.

Бо як говорить істина стара:

Важлива середина золота…

Хай мова буде звична і проста,

А порух думки вільний, наче крила.

Хай в серці не погасне доброта.

Бо текст без неї вбогий та фальшивий.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.