Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 11 клас - 2012 рік

§ 21. Повторення в кінці року

264.     Переказати гроші, вибачте за спізнення, перепустка на завод, брати участь, укласти угоду, це саме так, через цю причину, о сьомій годині вечора, відділ з міжнародних зв’язків, найкращий день, найбільш зручний транспорт, три кілометри, дві п’ятих частини, читати по складах, зошит з алгебри.

265.     А. 1. Дмитре, зустрінемося завтра о 10 годині біля метро. 2. Олено Петрівно, який чудовий краєвид відкривається з Тарасової гори! 3. Ваш виступ на конференції, пане професоре, був найцікавіший. 4. Юлю, чи братимеш ти участь у шкільній спартакіаді? 5. У публікації йдеться про те, що з часом в Україні буде налагоджено промисловість і ринкові відносини кінець кінцем стануть такими, якими вони повинні бути. 6. Слід відзначити, що в статті представлені цікаві результати багаторічної роботи авторів з досліджуваної проблеми. 7. Пропозиція завідуючого заслуговує на увагу. 8. Він склав свої повноваження.

Б. Коли ми вирушили в похід, нам усміхалось сонце й повівало легеньким вітерцем. Спершу ми йшли лісовою стежиною, а далі — по дорозі, що стрімчасто здіймалася вгору. Піднявшись на вершину гори, ми побачили мальовничий краєвид і майже до темна милувалися чарівним пейзажем. Лише пізно вночі, стомлених, але щасливих, нас огорнув сон. Походи — моє улюблене заняття.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити