Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 11 клас - 2012 рік

§ 3. Міжкультурна комунікація

42.                                          Чарівна люлька

А чи доводилося вам коли-небудь мандрувати машиною часу? Ні? Скажете, що це неможливо? Але ж сила фантазії неймовірна, вона здатна творити дива... Тож слухайте казку про те, як козак потрапив у сучасне українське місто...

Іде завзятий козарлюга вулицею міста. Йде, дивується, все розглядає. Як же змінилося воно! Іншими й мешканці стали. Мова — наче й українська лунає, проте якась динна, не така, якою колись у Січі розмовляли, пісень козацьких співали, батька Хмельницького прославляли.

Бачить наш козак крамницю із назвою «Чарівна люлька». Зрадів сердега. Вже уявив він, що люльки в цій крамниці самі тютюном заповнюються або поглядом керуються, або...

Дійсно, козак багато про що міг би помріяти... Проте, зайшовши до цієї крамниці, жодної люльки не знайшов — самі лише ... колиски. Дитячі колисочки! І відчув наш герой страшне розчарування. А незабаром переросло воно у справжнє, зовсім недитяче обурення.

«Ой вернуся і засвідчу:

Люд наш мову покалічив.

Соромно мені за вас —

За онуків. Прийде час

Мову рідну відродіть,

Й світу велич покажіть.

Розкажіть про нас, героїв,

Тих, хто у боях не встояв,

Українською простою,

Чарівною, дорогою.

Тою, що колись нас мати

Вчила мріять й розмовляти».

Тож спілкуймося рідною мовою, вивчаймо її, вдосконалюймо вже набуті мовленнєві уміння та навички. І тоді наша мова, як дорогий безцінний алмаз, сіятиме нам, «поки сонце стоїть», а кожен українець буде пишатися тим, що він є носієм такої дивної мови.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.