Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» С. Я. Єрмоленко 11 клас - 2011 рік

§ 17. Етика полемічної майстерності

159.1.   Касіян Сакович опікувався ідеалом громадського діяча і вважав таким людину патріотичну, розумну, освічену, помірковану, яка може бути дипломатичною в спілкуванні й управляти своїми емоціями, настроєм, ставленням до людей.

Я вважаю, що громадський діяч насамперед має опікуватися інтересами народу, а не своїми особистими, бути чесним, порядним, прагнути процвітання своєї держави й робити все можливе для покращення життя її народу.

2. Тему «сродної праці» Сковорода піднімає в «Байках Харківських», що складаються з тридцяти творів сатиричного спрямування. У них Сковорода засуджує суспільні вади, самодурство панів, жадобу до наживи, кар'єризм, лінощі тощо, та підносить культ людського розуму й гідності. «Сродна праця», за Сковородою, — це праця, яка приносить людині задоволення та є потребою душі. Також така праця має бути корисною суспільству. Ідею «сродної праці» письменник розкриває в байці «Бджола та Шершень». У ній виступають два алегоричні образи. Бджола — це символ працьовитої людини з народу, а Шершень представляє паразитичні сили суспільства, які живуть за рахунок інших. Ця байка спрямована проти неробства, проти «трутнів» суспільства. Автор підводить читача до думки, що немає нічого кращого, як «жити по натурі», тобто у злагоді з природою, своїми бажаннями й можливостями. Ідею «сродної праці» Сковорода розкриває і в багатьох своїх філософських трактатах, зокрема в праці «Буквар Світу».


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити