Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» Г. Т. Шелехової 11 клас - 2009 рік

Морфологічні засоби стилістики

 

§ 12. Стилістичні можливості простих речень

 

152.ІІ.1. Шелест вітру нагадує тиху мелодію скрипки. 2. Сосна своєю Тремтливою глицею видає звуки, схожі па зітхання. 3. Звуки міста глушать «музику» погоди. 4. Повільна і спокійна мелодія зображує спокійне літо. 5. Музика «Осінь»  символізує приємну погоду і радісні клопоти. 6. Взагалі, гроза привертала увагу класиків чи не найбільше за інші метеоявища (За С. Скоробагатьком).

153.І. Як казка, чарівний і дивний, був той день (Б. Грінченко) 2. Весною двір зеленів, мов великий килим... (Я. Гоян) 3. Пливли одна за одною, немовби чайки, хмари (Василь Шевчук). 4. На вулиці туман, як наміткою, огортав ліхтарі (В. Винниченко). 5. Дорога, як на долоні, рівна і безлюдна (М. Коцюбинський). 6. Далеке море одкрило широкі обійми зеленій землі і радісно тремтіло, немов жива блакить неба (М. Коцюбинський).

154.1. Ранок був ясний. Дихало повітря. Роса блищала. Зелень сліпила, а пищики розсипалися. — Ку-ку! Ку-ку! — лунало. Балика дихав. Дорога йшла лісом. Дзюрчалн струмки, стрибало скло. Балка сходив і припадав. Шлях спускався. Блищав став, вився Буг. Сонце випило. Стрекотали коники. Пахло.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.