Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» Г. Т. Шелехової 11 клас - 2009 рік

Узагальнення і систематизація найважливіших відомостей з української мови

 

§ 16. Лексикологія і фразеологія

231.І. На городі бузина, а в Києві дядько, аж пір’я летить, глуха тетеря, дірка від бублика, ляпати язиком, на вербі груші, не бачити далі свого носа, ні ладу ні складу, яке їхало, таке й здибало.

II. 1. Рідна мова — не полова: її за вітром не розвієш. 2. Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш. 3. Від теплого слова і лід розмерзається. 4. Мудрий змінить свою думку, дурний — ніколи. 5. Говори мало, слухай багато, а думай ще більше. 6. Набалакав — і в торбу не забереш. 7. Птицю пізнати по пір’ю, а чоловіка по мові.

232.

 

Науковий стиль

Художній стиль

Розмовний стиль

Повідомляти

Розповідати

Похвалитися

Поважати

Почитати

Обожнювати

Пил

Пилюка

Кіптява

Святковий

Ошатний

Празниковий

Отвір

Жерло

Шпарка

Особа

Душа

Персона

Осика

Осичина

Трепета

Ерудований

Освічений

Грамотний

Оригінал

Першоджерело

Дивак

Одяг

Гардероб

Одежина

Синхронний

Одночасний

Нараз

Одержати

Здобути

Схопити

Обов’язково

Неухильно

Доконче

 

233.Перспектива, урочистості, автобіографія, вакансія, авангард, дебютувати, розкіш, популярність, пілігрим, персона, пенальті, момент.

235.   Вітровінь, відволочила, прижовклено, збіліла, дитинно-сіро, літненькі, зафізкультурили, дібровості, дніпровості, задесення, молодистим, норовистий.

236.   Синоніми: працює, ope-сіє, годує хлібом світ; й не вигадаєш, і в сні не виспиться, і ніде в світі не натрапиш, і не збагнеш відразу; гудуть, не вгавають; чи було справді, чи примарилось.

 Антоніми: живе — помирає; сміється — плаче; так воно було — чи не так.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.