Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» Г. Т. Шелехової 11 клас - 2009 рік

Узагальнення і систематизація найважливіших відомостей з української мови

 

§ 17. Морфологічна будова слова

241. Вуличка, марево, кошеня, застелений, доріжечка, старанний, страшенне, свійський, горобеня, дівчисько, глиняний, нездоланний, буквений, страшенний, плетиво, книжечка, поличка.

242.1. Вони чули музику, далеку, незрозумілу, прекрасну (О. Гончар). 2. Прибережні луки були сірі від роси (3. Тулуб). 3. Сказав, як гвіздком прибив (Нар. творчість). 4. Спалахнувши високо, вогонь почав поволі пригасати (Г. Хоткевич). 5. Стрілами шугали ластівки, і взагалі було прекрасно (О. Донченко). 6. Ми знімали картину, у якій було кілька прикордонних епізодів (Л. Смілянський). 7. Кватирка у вікні була одчинена, а проти вікна на березі сидів соловейко та так же виспівував прехороше та голосно (І. Нечуй-Левицький). 8. Картина прикувала до себе очі перших глядачів, критиків (О. Копиленко). 9. Розцвітай же, слово, і в родині, і у школі, й на заводі, і у полі пречудесно, пречудово — розцвітай же, слово! (П. Тичина).

243. Прийти, премудрість, пречудовий, безсумнівно, розсмішити, безсмертний, приклеїти, припікати, безвихідний, спечений, зшитий.

248. Пришерхлий, претихо, прив'язь, приблуда, прегіркий, прибалтійський, притаїти, приморений, предивний, притрусити, притягти, превражий, притискати,препишний, приміряти, примовкати, прикарпатський, предосить, пригрівати, прізвище.

250.1. Змилуватися, зринути, стесати, згодитися, стягти, стурбувати, зрити, зруйнувати, зсихати, зістаритися, зорювати, стримувати, зігнати, стужавіти, скинений, зчесаний, сфабрикований, струшений, схопити, склеїти, знеславити, скеровувати, стискати, спаленіти.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.