Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» Г. Т. Шелехової 11 клас - 2009 рік

Морфологічні засоби стилістики


§ 8. Синтаксичні синоніми

111.1. До кінця року в Криму планується почати будівництво першої черги трьох вітроелектростанцій. 2. Тепер ми можемо приступити безпосередньо до сортування яблук. 3. Я швидко одягав маленьку сестричку, бо ми запізнювалися до театру. 4. Галина надягає вишиванку щоразу, коли їде до бабусі. 5. Більше всього я ціную в людині порядність і відвертість. 6. Ми повинні навчитися дорожити кожною хвилиною життя. 7. Ручатися за результати Миколиного навчання ніколи не можна. 8. Альпіністам ніхто не може гарантувати безпеку. 9. Перемогти у цій грі нам допомогла віра в те, одо ми здатні бути кращими за  своїх суперників. 10. Директор школи зичив усім учням упевненості в своїх силах та високих досягнень у навчанні. 11. Вперше був створений найбільш повний історико-географічний та економіко-статистичний опис країни. 12. Стаття була наповнена цікавою інформацією про тварин і птахів. 13. Із зниженням ціни на бензин попит на автомобілі зросте. 14. Потреба у спілкуванні для кожної людини є необхідністю.

112. Кетяг калини — калиновий кетяг; порада батька — батькова порада; узбережжя моря — морське узбережжя; цвіт яблуні — яблуневий цвіт; дівчина з синіми очима — синьоока дівчина; магазин взуття — взуттєвий магазин; хутро лисиці — лисяче хутро; поїздка за кордон — закордонна поїздка; варення з груш — грушеве варення; квартира Сергія — Сергієві квартира; приміщення інституту — інститутське приміщення.

113.1. Погано, якщо учень нічим не цікавиться. 2. Ірина завжди виявляє інтерес до нової інформації про зимові види спорту. 3. Ми вміємо вирішувати свої проблеми разом. 4. Депутати інколи не вміють приймати ефективні рішення. 5. Вчитись перемагати — ціла наука. 6. Здобувати перемогу завжди не просто. 7. Тіна Кароль почала записувати вже п'ятий альбом. 8. Ця програма дозволяє проводити відеозапис. 9. Обстежувати береги величезного озера виявилося нелегкою справою. 10. Проводити обстеження старих будівель треба дуже обережно. 11. Оленка цілу годину спостерігала за незвичайним метеликом. 12. Вартовий повинен вести безперервне спостереження за територією військової бази. 13. Він завжди критикував мої вчинки. 14. Піддавати критиці страхові кампанії всім подобається. Мабуть, є за що.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити