Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 4. СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА

§ 7. Слова з прямим і переносним значенням

Пояснення

Більшість слів в українській мові можуть уживатися і в прямому, і в переносному значеннях.

Коли слово означає звичайну назву предмета, то це пряме значення; воно не залежить від контексту. Переносне значення виявляється лише в контексті.

Наприклад: у словосполученні «залізні двері», тобто двері із заліза, слово «залізні» вжито у прямому значенні.

А у словосполученні «залізні нерви», тобто нерви, яким властива міцність заліза, слово «залізні» вжито у переносному значенні.

109.

Осінь

Скликає, прикрашає, відчиняє вжиті в переносному значенні.

110.

111. Плаче верба, залізний характер, глибока думка, важкий приклад, солодкий сон, дивиться сонце, прийшла осінь. Біля ставка плаче верба. У нашого дідуся залізний характер.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.