Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 4. СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА

§ 12. Слова, які звучать і пишуться однаково


Пояснення

Запам’ятайте! В українській мові є слова, однакові за звучанням і написанням, але зовсім різні за значенням. їх значення можна зрозуміти тільки у словосполученні з іншими словами. Наприклад: шию хустинку і на милити шию; мати нагоду і рідна мати.  

117. Брати́ — бра́ти; соро́ка — сорока́; на бе́резі — на бере́зі; місяць — місяць.

118. Журавлиним ключем не можна відімкнути двері. Лисичками зменшувально-пестливо називають лисиць. Не заплетеш знаряддя для косіння трави або піщану косу. Вантаж не піднімеш трубопровідним краном.

119. Сестричка вміє заплітати французькі коси. Коси вздовж північного узбережжя утворені прибереженими течіями. Мати — найрідніша, наймиліша, найдорожча у світі людина. Розташуй предмети так, щоб мати все під рукою.

120. У першому рядку речення слово «поле» позначає безлісу рівнину, рівний великий простір. А у другому рядку слово «поле» означає «очищає від бур’янів» (від слова «полоти»). До-рідним, дорід-ним, дорі-дний, близький, бли-зький близь-кий.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити