Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 5. БУДОВА СЛОВА

§ 15. Закінчення слова


Пояснення

Закінчення — змінна частина слова. Щоб знайти закінчення, треба змінити слово. За допомогою закінчень утворюються різні форми того самого слова. Закінчення позначають так: вод[а], вод[и], (у) вод[і].

Закінчення, як і прийменники, служать для зв’язку слів у реченні.

135. Прикрашає (що?) прац[я], (не) живе (без чого?) без прац[і], бережіть (що?) прац[ю], створюються (чим?) прац[ею], бачить (у чому?) у прац[і].

136. Щоб утворити зі слів речення, потрібно змінити їх так, щоб вони були пов’язані між собою.

Після уроків учні нашого класу ходять до парку.

137. Діти поспішають до школи. У школі учні привіталися з учителькою. Школярі сідають за парти. Учень відповідає біля дошки. Учителька похвалила учня за гарну відповідь.

138. Любіть книгу! Книга допоможе заглянути в глибину історії або в далеке майбутнє. Книга навчить бути добрим, мудрим, чесним, хоробрим. Книга навчить любити свою Вітчизну, шанувати рідну неньку.

Книг[у] читають не очима, а розумом. Книги[] — ключ до знань. Золото добувають із землі, а знання — з книж[ок]. Книг[а] для розуму — що теплий дощ для зерна. Книг[а] — дзеркало життя.

139.

Дорожіть хлібом!

Шануй і бережи хліб! Не бери собі шматка хліба більшого, аніж зможеш з’їсти. Від старших людей вчися шанувати хліб.

Хліб — це здоров’я і сила.

140.

Хліборобство

Споконвіку українці були хліборобами. І в наш час дорога хліба до нашого столу довга і клопітна.

Навесні зерно висівають у пухку землю. Воно проростає, досягає своєї зрілості влітку. У серпні золоте колосся під вагою своїх зерен схиляється додолу. З раннього ранку до пізнього вечора в полі працюють комбайни. Вони скошують пшеницю, щоб вона не перестояла або не осипалась. Зібране зерно перемелюють на муку. Потім беруться за справу пекарі. Вони замішують тісто і випікають хліб у великих печах. Водії розвозять по магазинах паляниці ще гарячими. Ось такий довгий та непростий шлях від поля до нашого столу проходить хліб.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити