Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 5. БУДОВА СЛОВА

§ 20. Вимова і правопис слів з ненаголошеним [е], [и], що не перевіряються наголосом


Пояснення

У багатьох словах ненаголошені [е], [и] не можна перевірити наголосом. Написання таких слів перевіряй за орфографічним словником і запам’ятовуй.

185. Очерет, черемха, абрикос, апельсин.

186. Мобільний телефон, далекий горизонт, сусідня держава, зразкова дисципліна, золота медаль, безмежний океан, тривожний сигнал, термінова телеграма, висока температура, довгий коридор.

Переможниця отримала золоту медаль у змаганнях із художньої гімнастики. Наша мова — як безмежний океан, у ній мудрість віків і пам’ять тисячоліть.

187. Проїзний квиток, керувати автомобілем, кермо автомашини, свіжий кефір, чудовий килим, хусточка в кишені, місто Кишинів, кипить у чайнику, смачний кисіль.

188. Рекорд, ремесло, ремонт, репродуктор, республіка, редактор, ревізор, директор.

Господарі ретельно робили ремонт своєї квартири.

189. На полях сніг хвиля́стий (хви́ля) — будуть рясні хліба. Сніг надворі — зерно́ (зе́рна) в коморі. Багато зимо́ю (зи́ми) інею — на врожай.

Ворона під крило дзьоб ховає — до холоду. Лютий багатий снігом — квітень буде щедрий на воду. Взимку ліс без вітру шумить — бути хуртовині. Зірки блищать яскраво — до морозів, мало їх на небі — чекай негоди. Снігурі туляться до оселі — на великий снігопад.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити