Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 5. БУДОВА СЛОВА

§ 20. Вимова і правопис слів з ненаголошеним [е], [и], що не перевіряються наголосом

Пояснення

У багатьох словах ненаголошені [е], [и] не можна перевірити наголосом. Написання таких слів перевіряй за орфографічним словником і запам’ятовуй.

185. Очерет, черемха, абрикос, апельсин.

186. Мобільний телефон, далекий горизонт, сусідня держава, зразкова дисципліна, золота медаль, безмежний океан, тривожний сигнал, термінова телеграма, висока температура, довгий коридор.

Переможниця отримала золоту медаль у змаганнях із художньої гімнастики. Наша мова — як безмежний океан, у ній мудрість віків і пам’ять тисячоліть.

187. Проїзний квиток, керувати автомобілем, кермо автомашини, свіжий кефір, чудовий килим, хусточка в кишені, місто Кишинів, кипить у чайнику, смачний кисіль.

188. Рекорд, ремесло, ремонт, репродуктор, республіка, редактор, ревізор, директор.

Господарі ретельно робили ремонт своєї квартири.

189. На полях сніг хвиля́стий (хви́ля) — будуть рясні хліба. Сніг надворі — зерно́ (зе́рна) в коморі. Багато зимо́ю (зи́ми) інею — на врожай.

Ворона під крило дзьоб ховає — до холоду. Лютий багатий снігом — квітень буде щедрий на воду. Взимку ліс без вітру шумить — бути хуртовині. Зірки блищать яскраво — до морозів, мало їх на небі — чекай негоди. Снігурі туляться до оселі — на великий снігопад.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.