Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

РОЗДІЛ 6. ЧАСТИНИ МОВИ

ТЕМА. ІМЕННИК

§ 29. Власні і загальні іменники. Велика буква у власних іменниках


284.

Пам’ятник Т. Шевченку в Каневі

Місто Канів стоїть на високому правому березі Дніпра. Тут похований великий український поет Тарас Григорович Шевченко. Раніше гору, на якій знаходяться могила і пам’ятник поета, називали Чернечою. А нині в народі її називають Тарасовою. Щодня йдуть на цю гору люди, щоб уклонитися Великому Кобзареві.

285. Київ, Луганськ, Херсон, Рівне, Донецьк, Львів — міста. Шевченко, Франко, Тичина, Рильський — прізвища. Сергіївна, Миколайович, Василівна — по батькові.

Сергій, Василь, Олена, Йосип — імена.

Веселка, Рябуха, Чорнушка, Димок - клички тварин.

Пояснення

Власні назви пишуться з великої букви. Загальні іменники пишуться з маленької букви.

286. Над Дніпром (над чим?), Кий (хто?), Щек (хто?), Хорив (хто?), Либідь (хто?), Боричів (що?), Поділ (що?), Щекавицею (чим?), Хоривицею (чим?).

287. Річка Сіверський Донець, місто Харків, вчителька Іванова Світлана Михайлівна, пес Сірко, планета Меркурій.

288. У Болгарії — болгари; у Польщі — поляки, в Італії — італійці; в Естонії — естонці, в Іспанії — іспанці, у Франції — французи, в Америці — американці, в Англії — англійці.

289. В Україні живуть українці, росіяни, татари, вірмени, грузини, євреї, болгари, греки, поляки.

291. Актор Богдан Ступка, поет Анатолій Костецький, художниця Катерина Білокур, співачка Соломія Крушельницька, композитор Володимир Івасюк.

292. Багато віршів для дітей написала поетеса Любов Забашта. Опери для дітей «Коза-дереза» і «Пан Коцький» створив композитор Микола Лисенко. Космонавти Павло Попович і Леонід Каденюк з дитинства мріями про космічні польоти. Українська співачка Ніна Матвіенко задушевно виконує народні пісні.

293. Анатолій Григорук, Євген Гуцало, Дмитро Павличко, Грицько Бойко, Наталя Забіла.

294. Події: мітинг, демонстрація, з’їзд, перемога.

Явища природи: вітер, гроза, сніг, грім, блискавка, метелиця, ожеледь.

Почуття: радість, сум, гордість, хвилювання.

295.  іній іскриться у променях сонця. Снігова білизна покрила землю.  хлопець біжить на лижах. У змаганнях брала участь молодь району.

296.

Який?

Що?

Який?

Що?

смачний —

смак

молодий —

молодість

зелений —

зелень

старий —

старість

апетитний —

апетит

чемний —

чемність

широкий —

ширина

гнучкий —

гнучкість

глибокий —

глибина

швидкий —

швидкість

смішний —

сміх

щирий —

щирість

297.

Добро не пропадає, а зло умирає. Від радості кучері в’ються, у сумі січуться.

298. Львів, Тростянець, Луганськ, Запоріжжя, Рівне, Івано-Франківськ, Донецьк, Миргород, Полтава, Суми, Вінниця, Чернігів.

299. 

300. Зима (яка?) весела; зірками (якими?) срібними; димками (якими?) синіми.

301. Марійці подобається катання на ковзанам. Олексій досяг висот у лижному бігу. Анатолій захоплюється грою у хокей. Спускання з гори на санчатах приносить велику радість Тетянці.

Слова «читання», «письмо», «малювання» не є дієсловами — це іменники, які відповідають на питання «що?» і є назвами дій.

303. 


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити