Розв’язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» М. С. Вашуленка, О. І. Мельничайко, Н. А. Васильківської 3 клас - 2013 рік

МОВА І МОВЛЕННЯ

§ 3. Культура спілкування


Пояснення

Правила культурного спілкування:

✵ Уважно слухай співрозмовника, не перебивай його.

✵ Не жестикулюй без потреби.

✵ Використовуй ввічливі слова.

✵ До дорослих та малознайомих людей звертайся на «Ви».

21. 2. Найвище щастя і радість для кожного з нас — спілкуватися з людьми. Ми говоримо одне одному: «Здрастуйте!» «Доброго Вам здоров’я!». Так ми висловлюємо своє ставлення до людей.

Ми говоримо одне одному: «Дякую!», «Спасибі!». У словах подяки виражається наше ставлення до зробленого нам добра. Звертаючись одне до одного з проханням, ми говоримо: «Будь ласка». Цим простим, але таким чудовим висловом ми виражаємо нашу повагу до співрозмовника.

3. Любий товаришу, запрошую тебе в неділю на святкування мого дня народження. Панно Олено Сергіївно, прийміть цей букет квітів від щирого серця! Шановна Ганно Федорівно, прощу вибачити мне за запізнення на нашу зустріч.

Пояснення

Пригадай! Звертання — це слово або сполучення слів, що називає того, до кого звертаються.

Під час вимови звертання виділяється голосом, а на письмі — комою або знаком оклику.

23.

Добре слово

Велике діло — добре слово! Воно часом дорожче від усього, від усяких ліків, від багатств і потрібне людині, як хліб і мед, як жива вода.

Добре слово — заспокійливе, співчутливе, щире, людяне слово, слово дружньої підтримки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити